Gry

Bethesda zamierza kupić Valve?

przeczytasz w 1 min.

Jakiś czas temu informowaliśmy o dość sensacyjnym przejęciu studia id Software przez firmę ZeniMax Media będącą spółką macierzystą znanej wszystkim graczom Bethesda Softworks. Fakt ten bez wątpienia nieźle zamieszał na rynku elektronicznej rozrywki.

Tymczasem dziś za sprawą jednego z redaktorów serwisu Eurogamer (na łamach którego opublikowany został artykuł o przyszłości cyfrowej dystrybucji) w Sieci pojawiły się pogłoski o możliwości kolejnego, sensacyjnego w branży przejęcia. Według niepotwierdzonych plotek w kręgu zainteresowań ZeniMax znaleźli się bowiem twórcy osławionej serii Half-Life. Chodzi oczywiście o firmę Valve, która obecnie zarządza jedną z najszybciej rozwijających się platform cyfrowej dystrybucji – STEAM. To właśnie z jej powodu ZeniMax bacznie przygląda się Valve.

Oczywiście na tę chwile są to jedynie niepotwierdzone spekulacje. Z drugiej strony jednak zarówno producenci jak i wydawcy coraz mocniej skłaniają się ku cyfrowej dystrybucji, która zapewnia im znacznie większy zysk. Możliwe więc, że co bardziej przezorni gracze w branży już teraz rozglądają się za najlepszym dla nich rozwiązaniem. Czas pokaże czy pogłoska okaże się prawdziwa.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  podobno tez jest woda na marsie.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   watpie ze by valve (kura znoszaca zlote jaja) sprzedalo sie komukolwiek
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Plotki Plotki pożyjemy zobaczymy co czas pokaże
    • avatar
     kowdipapo
     0
     Jak Valve by sie sprzedało... Nie, wole nie myśleć, to na pewno plotka :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      TO WIERUTNA BZDURA - na poziomie pudelka.pl :/