• benchmark.pl
 • Gry
 • Twórcy serii F.E.A.R. pracują nad nową grą - Betrayer kolejnym dobrym horrorem?
Gry

Twórcy serii F.E.A.R. pracują nad nową grą - Betrayer kolejnym dobrym horrorem?

przeczytasz w 1 min.

Betrayer charakteryzować ma się bardzo ciężkim klimatem, a także dość nietypową, bo niemal pozbawioną kolorów oprawą graficzną.

Betrayer gra zapowiedź

FPS z elementami horroru to gra bez wątpienia bardzo interesująca dla wielu, pod warunkiem, że jest zrobiona tak, jak należy. Zbyt wielu zastrzeżeń nie można było mieć do pierwszych odsłon serii F.E.A.R. i dlatego spore nadzieje pokładać można także w zapowiedzianym właśnie Betrayer.

Za grę odpowiadać będzie nowe studio Blackpowder Games. Zostało ono założone przez byłych pracowników Monolith Production, a więc o ich doświadczenie obawiać się nie trzeba. Maczali bowiem palce między innymi w dwóch pierwszych częściach wspomnianej serii F.E.A.R. i właśnie to pomóc powinno w pracach nad nowym tytułem.

Również Betrayer ma być bowiem strzelanką osadzoną w klimatach horroru. Fabuła przeniesie graczy do roku 1604, gdzie w jednej z wiosek w amerykańskim stanie Wirginia trzeba będzie wyjaśnić zniknięcie jej mieszkańców. Betrayer charakteryzować ma się bardzo ciężkim klimatem, a także dość nietypową, bo niemal pozbawioną kolorów oprawą graficzną. Do dyspozycji gracza oddanych zostanie podobno sporo rodzajów broni z ówczesnego okresu, m.in. kusze czy łuki.

Gra rozprowadzana będzie cyfrowo, za pośrednictwem platformy Steam, w cenie 15 dolarów.


Źródło: polygon, youtube

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  d i l
  3
  Klimatem dorównuje tylko nudnej wycieczce w Biskupinie.
  • avatar
   Szymon331
   2
   Za duży kontrast. Dla oczu to będzie bolesne. Sam trailer też szału nie robi... na razie.
   • avatar
    Marucins
    2
    OKej, ale wykonanie nędzne.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zajawka kiepściutka ale fajnie by było jakby zrobili gierkę na miarę pierwszego feara.
     • avatar
      bullseye
      0
      FEAR poza jedynką i dodatkiem EP nie był straszny, dwójka i trójka to samo dno bez grywalności :(
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jak coś tylko odstaje od normy to tylko narzekania, a tymczasem Monolith zrobił wiele doskonałych gier, wśród których FEAR to zdecydowanie najsłabsza z gier (chociaż na tle tego co było wtedy na rynku był grą naprawdę dobrą), więc trudno mówić że jest to jakiś punkt odniesienia. Wystarczy przypomnieć dużo ciekawszy i straszniejszy Condemned który powstał w tym samym czasie co FEAR, ale przeszedł bez echa (pomimo że to doskonała gra) bo nie był typowym ogłupiającym i nudnym FPS'em.
       Ja osobiście czekam z niecierpliwością na ostateczną wersję tego projektu, bo trudno oceniać grę przed jej ostateczną wersją. Wystarczy przypomnieć ich dzieło - TRON 2.0 który w ostatecznej wersji jest jedną z najlepszych gier FPS/adventure/rpg jakie kiedykolwiek powstały, pomimo tego że wczesne wersje tego projektu nie zachwycały.
       • avatar
        Kiciulek
        0
        wygląda strasznie sztywno..
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Estetyka ala Dead Man Jarmuscha jest ok ale zdecydowanie za duży kontrast. Mają ode mnie plusa na starcie za nowe pomysły. Może z tego wyjść coś na kształt Gunslingera - tanie, a radocha większa niż przy tak zwanych produktach aaa.