Internet

Bezpieczniejszy Facebook dzięki WebSense

przeczytasz w 1 min.

Facebook rozszerza portfolio usług zabezpieczających użytkownika przed szkodliwymi treściami jakie mogą pojawić się na portalu lub na witrynach skojarzonych. Dzięki współpracy w WebSense wszystkie linki umieszczane na serwisie społecznościowym będą weryfikowane.

Choć systemy wykrywania szkodliwych treści w internecie działają na wielu płaszczyznach - na przykład jako aplikacje zabezpieczające w systemie czy filtry antyphishingowe w przeglądarkach - to dostawcy usług na portalach społęcznościowych we własnym zakresie starają się dbać o bezpieczeństwo użytkowników. Pozwala to zapobiec sieciowym „epidemiom” szkodników, które rozprzestrzeniają się za sprawą nieuwagi i ignorancji internautów. A środowisko bogate w treści, takie jak sieci społecznościowe, to idealne miejsce do "zasiania" niepożądanych odnośników.

Facebook wdraża silnik ACE (Advanced Classification Engine) opracowany przez WebSense, który analizuje kliknięte linki porównując je z bazą zlokalizowaną w chmurze (WebSense ThreatSeeker Cloud). W przypadku gdy ACE zakwalifikuje link jako prowadzący do szkodliwych treści zobaczymy komunikat jak poniżej.

Facebook zły link

Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

techbyte

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Bezpieczeństwo oraz prywatność na facebooku jest tak prawdziwe, jak przedwyborcze przemiany Jarka.
  • avatar
   jeomax.co.uk
   4
   Moj fejsbuk jest najbezpieczniejszy na ziemi, a to dzieki opcji "nofejsbuk" ze słiczem "-at all".
   • avatar
    dzumms
    3
    albo cuda Tuska
    • avatar
     Warmonger
     3
     Jak mawia mój promotor, "najsłabszym elementem systemu komputerowego jest użytkownik". Nawet najbardziej zaawansowany i inteligentny system nie poradzi sobie z bezmyślnym idiotą, który klika i akceptuje wszystko, co popadnie.
     • avatar
      Dragonik
      2
      Ja mam pytanie po co to wogóle, syfu tam tyle i nic więcej. Jeśli chodzi o znajomośći to też lipa po co mam wchodzic co 10 minut i patrzeć kto co napisał.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       5 listopada koniec facebooka