Gry

Black Mesa pojawi się jako pełnoprawna gra

przeczytasz w 1 min.

Pojawi się ona na platformie Steam i zaoferuje kilka nowych rozwiązań oraz poziomy ze świata Xen.

Black Mesa

Half-Life to bez wątpienia produkcja legendarna. Na nową odsłonę serii się jednak nie zanosi i przez to gracze mają dwa wyjścia - bawić się przy poprzednich częściach lub też spędzać czas z Black Mesa.

Jest to fanowski remake pierwszego Half-Life'a, nad którym prace trwały naprawdę długo. Projekt tworzony był od 2004 roku i chociaż nie obyło się bez problemów, to ostatecznie wszystko skończyło się pozytywnie i kilkanaście miesięcy temu Black Mesa zostało udostępnione wszystkim zainteresowanym.

Teraz dowiadujemy się, że plany w stosunku do Black Mesa są zdecydowanie poważniejsze niż początkowo. Valve postanowiło zapewnić bowiem twórcom pełen dostęp do silnika Source i zgodziło się na to, by Black Mesa pojawiło się jako pełnoprawna gra.

Powinno pozwolić to na wprowadzenie kilku nowych rozwiązań i ukończyć wreszcie poziomy ze świata Xen, a tym samym uczynić Black Mesa jeszcze ciekawszą propozycją. Gra pojawi się na platformie Steam, chociaż nie wiadomo kiedy dokładnie się to stanie. Pewne jest jednak to, że trzeba będzie za nią zapłacić.


Twórcy zapewnili jednocześnie, że po premierze nowego Black Mesa nie zapomną oni o wersji darmowej, która również będzie dostępna i cały czas rozwijana.

Źródło: eurogamer.net, youtube

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Pozycja "must have", cieszę się że projekt się rozwija nadal. Nawiasem mówiąc gdyby tak odświeżyć na nowych silnikach takie starocie jak Quake I, Blood II, Shogo MAD, SiN, Elite Force to takie kotlety wielu by ucieszyły, a i myślę że sprzedałaby się w pokaźnych ilościach.
  • avatar
   Tomecek
   3
   Ukończyłem tę grę i każdemu ją polecam. Nawet jeżeli ukończyłeś HL1 "n" razy, to i tak pozycja ta jest dla ciebie obowiązkowa. Wiele, bardzo wiele lokalizacji jest całkowicie przebudowana, a grafika z Hl-2 dodaje tylko smaczku. Teraz czekam na poziomy Xen, których zabrakło.
   • avatar
    Balrogos
    2
    I dobrze sama gra jest świetna chętnie dołącze ją do mojej kolekcji Half-lifów :). Dla zainteresowanych Polecam Half Life: Minerva Metastasis.
    • avatar
     szramabdg
     0
     Sam soundtrack z tej darmowej black mesy to już mistrzostwo świata nie wspominając o świetnej grze.
     • avatar
      d i l
      0
      Ja liczę, że ją poprawią i dokończą. Niestety szachownica zamiast wody nie pozwoliła mi przebrnąć przez zalane poziomy :/
      Inna sprawa, że w takim tempie prowadzonych prac nad tą serią, nie dożyje HL3.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       no jestem pełen optymizmu jeśli ten projekt odniesie sukces może valve w końcu ruszy swoje tłuste dupska i dokończy niedokończone dzieło.