Telefony

BlackBerry App World: liczba pobrań aplikacji przekroczyła 3 miliardy

przeczytasz w 1 min.

Wreszcie jakiś powód do radości

Firma BlackBerry cierpi ostatnio na poważne problemy finansowe. Jest jednak iskierka nadziei – okazuje się bowiem, że autorski App World radzi sobie naprawdę nieźle.

BlackBerry coraz słabiej wypada na tle konkurencji, która ostatnia złapała mocny wiatr w żagle. Kanadyjskie Research In Motion (RIM) nie daje jednak za wygraną – jej sklep z aplikacjami App World radzi sobie coraz lepiej. Choć do Androida czy iOS’a wciąż wiele brakuje, producent ma powody do radości – da się bowiem zauważyć postęp.

BlackBerry App World aplikacje

Firma BlackBerry poinformowała właśnie, że przekroczona została granica trzech miliardów pobrań aplikacji z App World i choć liczba ta w porównaniu z 25 i 20 mld pobrań odpowiednio z AppStore i Google Play nie robi większego wrażenia, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę udział w rynku. Swoje robi także fakt, że w App World znajduje się jedynie 90 000 aplikacji, podczas gdy zarówno sklep Androida, jak i iOS’a mają ich już grubo ponad pół miliona. 

Według firmy RIM nie można tak po prostu porównywać tych statystyk, ponieważ „BlackBerry App World skupia się bardziej na jakości niż ilości, a także zmierza do osiągnięcia tytułu najbardziej opłacalnej platformy”. To, czy tak rzeczywiście jest pozostawimy jednak waszej ocenie.

BlackBerry App World platforma

Pomimo spadku udziału w rynku, zainteresowanie aplikacjami BlackBerry stale rośnie – statystyki mówią same za siebie. Osiągnięcie pierwszego miliarda zajęło 768 dni, drugiego – 210 dni, a trzeciego jedynie 176. Jak zapewnia RIM, liczba dziennych pobrań wynosi aktualnie 2,5 mln i stale rośnie.
 

Więcej o smartfonach i telefonach:

Źródło: TGDaily, TechnoBuffalo, SlashGear

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wronatlen
  1
  wiele lat temu już marzyłem o BB. ostatnio dzięki niższym cenom udało mi się zakupić jednego. i wiecie jak to jest - czekasz latami, wyobrażenia wielkie, a tu.. ZERO ROZCZAROWANIA. Szybki (BARDZO SZYBKI!!), stabilny(!!), funkcjonalny i naprawdę nie wiem w czym tkwi ten sekret ale genialna klawiatura..

  mało tego - żona mi go zabrała i nie chce oddać:)))))
  • avatar
   Eklerek
   0
   BB to bardzo fajne telefony, idealne dla kogoś kto potrzebuje zadzwonić, wysłać SMSa, odebrać maila. Jednak mogłyby być trochę tańsze.
   • avatar
    Sakret
    0
    Fakt BlackBerry umywa się przy HTC, ale trzeba wziąść pod uwagę że BB są bardziej dla osób które prowadzą firmę czy jakąś działalność i nie mają czasu na odpalenie laptopa czy komputera.