Ciekawostki

Drewniany zamek jak z Gry o Tron: prawdziwy choć z Blendera

przeczytasz w 1 min.

Animacja przedstawiająca drewnianą makietę zamku, który wyrasta z podłoża, wygląda jak prawdziwa, a w rzeczywistości jest jedynie animacją 3D.

Drewniany zamek model Blender 3D

W latach 80-tych XX w. twórcy filmów, którym zamarzyły się kosmiczne efekty specjalne, zmuszeni byli sięgać po tradycyjne techniki, niemające zbyt wiele wspólnego z komputerami. Na początku lat 90-tych wielkim sukcesem CGI były krótkie wstawki do filmów. Dziś animacje to chleb powszedni w showbiznesie. I co najciekawsze mogą je tworzyć entuzjaści nawet w domowym zaciszu. Tak uczynili Max i Tijn Berends z pomocą Blendera 3D.

Animacja została połączona z realną sceną, a oświetlenie dopasowane tak by wszystko wyglądało naturalnie, a nie jak cyfrowa sztuczka. Oglądając pierwszy poniższy filmik można dać się nabrać, choć po chwili zaczynamy się zastanawiać jak to wszystko działa. Oczywiście daje się tworzyć niemożliwe na pozór konstrukcje przy odrobinie umiejętności, ale ten drewniany zamek raczej nie istniał w rzeczywistości.

Na dowód, że ta niezwykła animacja powstała w Blenderze dajemy wam namiary na pliki źródłowe projektu, które można pobrać ze strony www.blendswap.com.

Źródło: Technabob

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cacek93
  12
  Hodor!
  • avatar
   Constantine
   3
   Dobre oświetlenie , stabilny obraz ,punkty "zaczepienia" i mamy scenkę wprost idealna do camera tracking,u :-)

   W Blenderze śledzenie kamery nie jest to tak proste jak w After effects ......
   Ze 3 tyg spędziłem aby nauczyć się podstawowych funkcji ale zabawa przednia :-)

   http://youtu.be/AxoaX_P1swM :jedna z moich prób.
   • avatar
    Gaudeamus
    1
    To ja polecę coś autorstwa mojego kumpla - naprawdę świetna robota
    Olsztyn kontratakuje. Ratusz odpowiada ogniem, bo władza nie poddaje się tak łatwo :)
    http://www.youtube.com/watch?v=IAr2puGpb_4
    • avatar
     krzysiek
     -1
     szacun. Tym bardziej iż jak ostatnio chciałem blendera uzyć do jakiegoś prostego renderingu to to cholerstwo ledwo działało. A w zasadzie biorąc pod uwagę standardy profesjonalne to poprostu nie działało (od np prawokliku do pokazania menu kontekstowego upływały jakieś 3 sekundy, podobnie z gzymsem).
     No ale może miałem pecha...
     • avatar
      StartX_pl
      -1
      Sama animacja nie jest jakoś szczególnie powalająca, mnie bardziej zastanawia sposób kadrowania bo kamera się trzęsie, obraca podczas gdy obejmuje kilka niezależnych i nieruchomych planów.