Aplikacje mobilne

BLIK chce być dla każdego. Kolejny bank uruchomił system

przeczytasz w 1 min.

BLIK pojawił się w aplikacji mobilnej kolejnego banku. W ten sposób z wygodne przelewy na telefon i płatności bezgotówkowe staną się dostępne użytkownikom, którzy dotychczas nie nie mogli z nich korzystać. 

BLIK to król bezgotówkowych płatności. System pozwala na finalizację zakupów, wypłaty gotówki w bankomatach oraz realizację przelewów na numer telefonu. Korzysta więc z niego kilkanaście milionów Polaków, a będzie więcej.  

BLIK w Nest Banku

BLIK do apikacji mObywatel, ale korzystanie z niego nie jest dostępne wszystkim właścicielom kont bankowych. Wiele zależy od tego czy nasze pieniądze powierzyliśmy instytucji, która współpracuje w tym zakresie z operatorem systemu (Polskim Systemem Płatności).  

Ponura rzeczywistość, kiedy BLIK nie jest na wyciągnięcie ręki, przestała jednak dotyczyć klientów Nest Banku. Tym samym mogą oni korzystać z przelewów na telefon, płacić BLIKIem w sklepach oraz korzystać z niego w bankomatach.  Odpowiednie po temu funkcjonalności pojawiły się już w ich aplikacjach mobilnych.

Przelewy na telefon w Nest Banku

Według PSP najpopularniejszą funkcjonalnością systemu BLIK są płatności na telefon. Stanowi one niemal jedną czwartą wszystkich transakcji i trudno zaprzeczyć, że są wygodne. W ten sposób można przyjmować i przesyłać środki bez używania numeru konta odbiorcy. Wystarczy numer telefonu. 

Przelew taki jest bezpłatny i natychmiastowy, ale klienci NestBanku nie mogą z nich korzystać automatycznie. System BLIK potrzebuje ich danych i nie pobierze ich sam z siebie, Usługa wymaga zarejestrowania użytkowników.  

Żeby przelewy na telefon były dostępne, odbiorca przelewu musi wyrazić na nie zgodę w aplikacji mobilnej banku, a nadawca posiadać w niej taką funkcjonalność.  Współpraca NestBanku z systemem BLIK powoduje, że jego klienci mają takie możliwości, ale od nich zależy czy z nich skorzystają.   

Źródło: Nest Bank

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  3
  Nie wyobrażam sobie już płatności bez BLIKa. W sklepie czy coś to tak zbliżeniowo, ale w Internecie (na PC) jak tylko jest możliwość BLIK to nawet nie myślę o innej opcji.
  • avatar
   jozek23
   1
   To były jeszcze banki które nie miały blika ? Nest Bank kojarzy mi się z płatkami śniadaniowymi.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    "W ten sposób z wygodne przelewy"
    "Korzysta więc z niego kilkanaście milionów Polaków, a będzie więcej."

    Zgadza się, Będzie więcej i więcej błędów. Proponuję premię motywacyjną 100zł za każdy błąd.
    • avatar
     celorum
     0
     No w końcu. Ile lat można zwlekać? Blik jest w nest banku od lat, ale tylko kody do płacenia, wpłat i wypłat z bankomatów. A przelewów na telefon nie było. Przez to rzadko korzystałem z tego banku.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login