Gry komputerowe

Blizzard przekaże 1,9 mln dolarów na walkę z wirusem Ebola - wszystko dzięki graczom

przeczytasz w 1 min.

Zarówno producent jak i gracze zasłużyli na sporo ciepłych słów.

Blizzard

Jeśli o grach zaczynają mówić osoby nie mające z branżą nic wspólnego to zazwyczaj spodziewać można się mało przychylnych im komentarzy. Tym razem powinno być jednak inaczej, a Blizzard zasłużył na wiele ciepłych słów.

Jakiś czas temu w World of Warcraft pojawiła się intergalaktyczna koza imieniem Argi, którą gracze przygarnąć mogą pod swoje skrzydła za 10 dolarów. Zanim krzykniecie, że jest to dużo i mamy do czynienia z kolejną próbą wyciągnięcia pieniędzy od graczy przeczytajcie kilka następnych zadań.

Wszystkie zabrane w ten sposób pieniądze Blizzard przekaże bowiem na szczytny cel, a mianowicie walkę z wirusem Ebola szalejącym w Afryce. Mowa o całkiem sporej kwocie - 1,9 mln dolarów. Na brawa zasługuje jednak nie tylko Blizzard, ale także gracze, którym zresztą producent podziękował i przypomniał, że pomogli w słusznej sprawie.

"Dzięki ogromnej hojności społeczności World of Warcraft i graczy, którzy kupili Argi pozyskano łącznie ponad 1,9 mln dolarów w celu wspierania bieżących działań przeciwko wirusowi Ebola w Afryce prowadzonych przez Czerwony Krzyż. Społeczność przywitała zwierzaka z radością, a jednocześnie pomogła w słusznej sprawie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by coś zmienić."

Blizzard ebola

Źródło: us.battle.net, lpainc

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Bo tak działają korporacje!! Oni nie wykładają ani grosza na potrzeby jakiś tam organizacji charytatywnych, tylko zbierają od ludzi a potem zebraną kasę przeznaczają na cele dobroczynne!
  W Polsce to samo się dzieje!! W takim Tesco co jakiś czas do koszyków można wrzucić kupione towary a potem sklep to przeznacza dla głodnych nie wydając samemu przy tym ani grosza!!!
  Banda tępych lemingów się na to nabiera i wrzucają a potem wychwalają sklep pod niebiosa!!
  Tak samo działa mafia owsika!!! A potem część szmalu idzie na deprawujący młodzież przystanek woodstock, gdzie młodzież ćpa, pije i kąpie się w błocie!!!
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Nie wiem dlaczego wszyscy zachwalają Blizzard, przecież to ludziska zebrali tą kasę. Blizzard mógłby dołożyć drugie tyle od siebie.
   To byłby ładny gest z ich strony.
   • avatar
    marcol
    3
    Polska jezyk trudna mowa... Brawo blizzard-szczytny cel.
    • avatar
     silvver
     3
     No tak, tu taki świetny blizz bo zbiórkę zrobił :P Szkoda tylko, że np Diablo 3 jest olewane już przez niego. Patche raz na kilka miesięcy, które na dodatek zawierają mało nowego contentu. Śmieszny balans klas (a jeszcze śmieszniej jak śledzić co i o ile zmieniają, raz w jedną raz w drugą, nerfią mocniej, potem podbijają, normalnie roller coaster :D) Nowy sezon od wczoraj, i wow, aż kilka nowych legendarych mocy i dwa czy tam trzy nowe gemy. Szok :)
     I co ciekawe, ciągle się reklamują boty z jednego i tego samego serwisu, a blizz po prostu olewa sprawę - nie zrobił w tym polu nic (można by np całkowicie wyłączyć czat globalny starterom albo znacznie go ograniczyć). Przynajmniej pobanowali trochę botów, postacie z 700-800 paragonami ;p
     OK może dość już narzekania :D
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Mogli to zostawić dla siebie żeby robić lepsze gry
      • avatar
       baca130
       1
       Wszystko fajnie jakby nie robili z tego reklamy firmy.
       • avatar
        Marucins
        0
        Pralnia kasy.
        • avatar
         Stasiek_Zabojca
         -3
         Blizzard ma u mnie dużego plusa =)
         • avatar
          Akatzuky
          -5
          Co nie zmienia faktu że w każdej grze mmo jeżeli na poważnie myśli się o top 10 trzeba wywalać miesięcznie minimum kilkaset euro znałem takich co po tysiaku miesięcznie na samą gre żeby mieć wszystko, ale myśle że można sporo ugrać bez kasy chociaż są etapy gry gdzie nie da się grać bez wspomagaczy albo piekielnie trudno przejść etap a nie na alternatywy do expienia
          • avatar
           ECRYGIGS
           -18
           A dołożyli od siebie kozę >,...,
           • avatar
            ECRYGIGS
            -18
            Niewiem czemu tak ucina komętarze gdzie edycja.
            A dołożyli od siebie kozę .Taka reklama nic nie zmienia, bo z takim hajsem powinni cos sypnąć.