Karty graficzne

Błyskawica od MSI: N275GTX Lightning

przeczytasz w 1 min.

MSI przygotowuje nową kartę graficzną z serii N275GTX - błyskawica, będzie to iście wojskowa karta oparta o chipset GT200, posiadająca 10-fazowy układ zasilania oraz 10-warstwową płytkę PCB.

Na karcie zastosowano podwójny system chłodzący "Twin Frozr II" z dwoma 80mm wentylatorami i pięcioma radiatorami z których dwa są 8mm i należą do serii "SuperPipes". W karcie zastosowano technologię zarządzania energią APS (Active Phase Switching) oraz system mierzenia napięcia V-Check.

Karta posiada 240 procesorów strumieniowych, działa na 448-bitowej szynie pamięci, rdzeń karty jest taktowany 700 MHz (standardowo 600 MHz), 1792MB pamięci GDDR3 są taktowane zegarem 2300 MHz (2268 MHz).

Ponadto karta została wyposażona w złącza D-Sub, DVI oraz HDMI. N275GTX Błyskawica trafiła już na listę sprzedaży w europejskich sklepach lecz póki co do nich jeszcze nie dotarła. Karta ma być sprzedawana w cenie 253€.

Źródło: TechConnect Magazine, VR-Zone

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  świetnie wyglada to chłodzenie:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   dobrze wygląda i pewnie jeszcze lepiej chłodzi :)
   • avatar
    Brandar
    0
    Jeżeli potencjał OC będzie podobny do GTX 260 Lightning to ta karta jest moja :].
    • avatar
     kubbak
     0
     Ciekawe czy kręci się tak dobrze jak GTX260 Lightning.
     Jak widać cena będzie wysoka a szkoda.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      rdzeń karty jest taktowany 700 MHz (standardowo 600 MHz), Jak dla mnie to tu jest błąd każda referencyjna 275 jest taktowana 633 a nie 600.Więc może warto to poprawić:P
      • avatar
       Wikiolo
       0
       Jak dla mnie to super karta, ale jak zwykle za dużo sobie producent za nią wykrzyczy. Szkoda że nie ma więcej tak rozbudowanych kart.