Gry komputerowe

Broken Age: druga część na początku przyszłego roku

przeczytasz w 1 min.

Drugi akt Broken Age już na początku przyszłego roku zapewni zabawę na 8-12 godzin.

Broken Age

Poznaliśmy konkretne szczegóły na temat dalszych losów Broken Age.

Broken Age to jeden z największych sukcesów crowdfundingowych ostatnich lat. Wpłaty pochodzące od przeszło 87 tysięcy użytkowników wyniosły łącznie 3,3 miliona dolarów, podczas gdy twórcy prosili jedynie o 400 tysięcy. 

Przygodówka studia Double Fine spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem (średnia ocen na poziomie 82 proc.) i doceniana jest przede wszystkim za klimat i piękną oprawę wizualna. Ciekawa i dobrze opowiedziana opowieść również jest nie bez znaczenia. Narzekania z kolei dotyczyły głównie tego, że gra była najnormalniej w świecie za krótka. 

Chętni na kontynuowanie przygód z bohaterami Broken Age będą jednak mieli do tego okazję już na początku przyszłego roku. Wtedy to bowiem na rynku zadebiutuje oficjalna kontynuacja.

Studio Double Fine ogłosiło, że już na początku 2015 roku światową premierę będzie miała gra Broken Age Act 2. Produkcja jest już niemal ukończona, dlatego też twórcy mogli się pochwalić, że przejście „dwójki” od początku do końca zajmuje testerom od 8 do 12 godzin. Czy to dużo – cóż, na to każdy musi sobie odpowiedzieć już sam. 

„Teraz celem jest dokończenie wszystkich prac tak, aby faza Alpha była gotowa jeszcze przed końcem tego roku. Jak więc możecie się domyślać, premiera kompletnego aktu drugiego będzie miała miejsce na początku przyszłego roku” – zapowiedzieli twórcy w swoim ostatnim oświadczeniu.

Źródło: GameSpot

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Double Fine robi świetne i bardzo klimatyczne gry. :) Już nie mogę się doczekać dugiej części. :)