Monitory

Monitory AOC z kinowym formatem 21:9, czasem reakcji 1 ms oraz gniazdem MHL na CeBIT 2013

przeczytasz w 1 min.

Pięć nowych modeli dla różnych grup odbiorców - kinomaniaków, graczy, biznesmenów.

AOC myPlay monitor wygląd

Podczas targów CeBIT 2013, które odbędą się w Hanowerze w dniach 5-9 marca, firma AOC zaprezentuje kilka nowych monitorów – wśród nich 29-calowy model z kinowym formatem 21:9 oraz 24-calowe urządzenie dla graczy z częstotliwością odświeżania 120 Hz.

Jednym z kluczowych elementów prezentacji firmy AOC na targach CeBIT 2013 będzie monitor q2963Pm. Ten 29-calowy model będzie charakteryzował się przede wszystkim nietypowym formatem obrazu – 21:9, co jest ukłonem głównie w kierunku kinomaniaków. Dokładna rozdzielczość obrazu to UWHD – 2560x1080 pikseli.

AOC g2460Pqu z kolei to monitor dla graczy. Został on wyposażony w 24-calowy ekran, wyświetlający obraz o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Jego najważniejsze cechy charakterystyczne to bardzo szybki czas reakcji (1 ms) oraz częstotliwość odświeżania 120 Hz. Miłym dodatkiem jest też szeroka gama złączy – DVI-D, VGA, HDMI i DisplayPort, a także 4 porty USB.

Kolejny monitor, którego prezentacja odbędzie się w Hanowerze to i2360Phu stworzony z myślą o sektorze biznesowym. Urządzenie zostało wyposażone w 23-calowy panel typu IPS i charakteryzować ma się dużą ergonomią – stąd obecność funkcji pivot oraz możliwość regulacji wysokości, nachylenia oraz obrotu. Całości dopełni koncentrator USB.

Monitor AOC i2369Vm przeznaczony jest do użytku domowego. Jego 23-calowy ekran wykonany w technologii IPS wyświetlać ma obraz o rozdzielczości Full HD. Poza standardowymi złączami model ten zostanie wyposażony w gniazdo MHL, które umożliwia bezpośrednie podłączenie do monitora urządzenia z systemem Android i przeglądanie treści na dużym ekranie.

Ostatni z modeli zapowiedzianych przez AOC to i2757Fm, nazywany także myPlay. Obraz o rozdzielczości Full HD wyświetlany będzie na 27-calowym ekranie wykonanym w technologii IPS. Jedną z jego najważniejszych cech charakterystycznych będzie, podobnie jak w poprzednim modelu, gniazdo MHL.

Źródło: AOC

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziadeksley
  2
  Wychodzi, że słusznie rozpatrywałem się za monitorami tej firmy. U angola jest sporo firm sprzedających tą markę i ceny nie są wygórowane. Płacisz tylko za to co jest a nie za reklamę. A mój upatrzony model to 146 funtów, i już koleś wiezie dla mnie, wraca do kraju.
  http://www.misco.co.uk/Cat/8216/Monitors-LCD-LED-?Manufacturer__STRING=aoz
  • avatar
   AndreoKomp
   1
   Super, że coś się rusza z proporcjami 21:9. Interesują mnie takie proporcje w TV, ponieważ w takich proporcja coraz częściej są nagrywane nowe filmy. Drugim powodem jest to, że siedząc 2.5m od TV 50" nie chciałbym już większej wysokości, ale obraz na boki mógłby być jak najbardziej rozszerzony.
   • avatar
    ECRYGIGS
    0
    Nie ma jak kopiowanie technologii z roku na rok podczas targów elektronicznych :/ Nic szczególnego i prawie jak targowiska w mieście. :E