Konsole do gier

Inflacja uderza też w graczy - Sony podnosi ceny PlayStation 5

przeczytasz w 2 min.

Kupiłeś już PlayStation 5? W takim razie możesz się cieszyć, bo teraz ten krok będzie jeszcze droższą przyjemnością.

Sony podnosi ceny PlayStation 5

Nie dalej jak kilka, może kilkanaście dni temu zaczęły pojawiać się bardzo nieśmiałe sugestie, iż Sony może myśleć o korekcie cen swojej najnowszej konsoli. Gdy poproszono o komentarz przedstawicieli firmy, ci nie mieli jednak nic do powiedzenia. Okazuje się, że bardzo szybko zrewidowano stanowisko i to odgórnie. W oficjalnym komunikacie ogłoszono, iż w związku z szalejącą inflacją ceny PlayStation 5 pójdą w górę.

W Europie PlayStation 5 ma teraz kosztować 549.99 euro, za PlayStation 5 Digital Edition zainteresowani zapłacą natomiast 449.99 euro. To istotna zmiana cennika, ponieważ do tej pory rekomendowane ceny wynosiły odpowiednio 499 euro oraz 399 euro.

„Globalne środowisko ekonomiczne jest wyzwaniem, którego bez wątpienia doświadcza wielu z was. Obserwujemy wysokie globalne wzrosty inflacji, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż. W związku z trudnymi warunkami ekonomicznymi, firma SIE podjęła trudną decyzję o podniesieniu zalecanej ceny detalicznej (RRP) PlayStation 5 na wybranych rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA), Azji i Pacyfiku (APAC), Ameryce Łacińskiej (LATAM), a także Kanadzie. W Stanach Zjednoczonych wzrost cen nie nastąpi.”

A w Polsce... PlayStation 5 i tak ciężko kupić

Jak przełoży się to na oferty naszych sklepów? Trudno powiedzieć, ponieważ jesteśmy jednym z krajów, w których cały czas występują niedobory PlayStation 5. Jeśli już to pojawiają się głównie oferty na różnego rodzaju zestawy. Oczywiście jednego można być pewnym, też będzie drożej.

„Chociaż ten wzrost cen jest koniecznością, biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą na świecie i jej wpływ na działalność SIE, naszym głównym priorytetem nadal jest poprawa podaży PS5, aby jak najwięcej graczy mogło doświadczyć wszystkiego, co oferuje PS5 i tego, co dopiero nadejdzie.”

Ile w ogóle sprzedano PlayStation 5?

Będąc przy omawianej platformie można nadmienić o ogólnych wynikach sprzedaży, jakie do tej pory wykręciła. Z ostatniego raportu opublikowanego przez Sony można było dowiedzieć się, że PlayStation 5 i PlayStation 5 Digital Edition znalazły 19,3 mln nabywców (dane zebrane do końca marca).

Jesteście w gronie posiadaczy najnowszej konsoli Sony? Ciekawe, czy zapowiedziany wzrost cen nie będzie kolejną szansą dla Microsoftu znacząco zmniejszającego dystans do Sony i dobrze radzącego sobie z Xbox Series X/S oraz całą otoczką tej generacji.

Źródło: sony

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lionoo
  11
  Sztucznie napędzana inflacja jak akcja z cukrem.Jeden imbecyl zacznie i leci domino.Ciekawe komu bardzo zależy przewrócić Świat do góry nogami.
  • avatar
   brudney
   9
   Nie ma to jak dobry pretekst dla skubania klientów. Inflacja sracja.
   • avatar
    KENJI512
    7
    Inflacja, tia... :D
    • avatar
     froven
     1
     Zwykła kalkulacja... podeprzeć się sztuczna inflacją (gdzie jeszcze setki tysięcy konsol były wyprodukowane lata temu) jeden analitycy mają żniwa teraz. Lepiej podnieść cenę o te 60euro za sprzęt niż aby o kolejne ( na warunki polskie) gry o 100zl podnieść które i tak są za drogie jak na jakość i czas "przyjemności" a czasem kupisz kota w worku bo ładnie opakowane super wodotryski ma premierę. Ale ja nie wiem czy mi się podoba. Dema były nieopłacalne więc wycofali i zapomnieli co to w ogóle takiego jest
     • avatar
      froven
      1
      Zwykła kalkulacja... podeprzeć się sztuczna inflacją (gdzie jeszcze setki tysięcy konsol były wyprodukowane lata temu) analitycy mają żniwa teraz. Lepiej podnieść cenę o te 60euro za sprzęt niż aby o kolejne ( na warunki polskie) gry o 100zl podnieść które i tak są za drogie jak na jakość i czas "przyjemności" a czasem kupisz kota w worku bo ładnie opakowane super wodotryski ma premierę. Ale ja nie wiem czy mi się podoba. Dema były nieopłacalne więc wycofali i zapomnieli co to w ogóle takiego jest
      • avatar
       xmexme
       1
       Nie trafili z tą wymówką na inflację, bo znaczna część elektroniki (elektrośmieci) właśnie tanieje.
       • avatar
        q3aki
        -1
        z tym ciezko, troche chyba na wyrost. Mozna kupic juz raczej bez problemu albo mialem zwyczajnie farta, bo kupilem go z półki w sklepie. I byly 2 konsole na niej. I pytalem czy to nie pomylka, gosc powiedzial, ze nie, ze mozna brac i isc do kasy ;)
        wiec tak zrobilem i kupilem nowke ponizej 3k.
        • avatar
         qrek1
         0
         no tak, bo jak płacę za wszystko więcej to inflacja mnie nie uderza ale jak podrożało ps5 którego nigdy nie kupię to mnie inflacja uderza...