Aparaty cyfrowe

CES: Polaroid SC1630 Smart Camera - aparat cyfrowy z Androidem

przeczytasz w 1 min.

Polaroid SC1630

Polaroid pokazał to na co wiele osób czekało. Aparat cyfrowy, który zarządzany jest przez system operacyjny Android. Dla nowego modelu Polaroid SC1630 ukuto określenie Smart Camera, które doskonale oddaje funkcjonalność aparatu.

Polaroid SC1630 Smart Camera do sprzedaży ma trafić jeszcze w tym roku w cenie 299 dolarów. Na pierwszy rzut oka aparat przypomina fotograficznego smartfona z dużym obiektywem. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Jakość zdjęć ma być nieporównywalnie lepsza niż tych, które wykonano najlepszymi nawet smartfonami.

Od strony technicznej Smart Camera wyposażony jest w 16 Mpix sensor z 3x zoomem optycznym (36 -108 mm, jasność obiektywu f/3,1- 5,6) oraz 3,2-calowy ekran dotykowy. Mimo że nie jest to typowy smartfon, nie zabrakło wsparcia dla sieci 3G (dostępne jako opcja) i Wi-Fi.

cyfrowy aparat fotograficzny Polaroid SC1630 Smart Camera z systemem android

Tym co czyni nowego Polaroida wyjątkowym jest system Android. Obecnie aparaty cyfrowe wykorzystują własne, skrojone na potrzeby danego urządzenia, oprogramowanie. Zdarzają się co prawda wyjątki, które można sterować za pomocą smartfona z Androidem, ale to tylko półśrodek.

W Polaroid SC1630 Smart Camera system Android jest zainstalowany w aparacie. Dzięki temu można teoretycznie nie tylko dowolnie dostosować interfejs aparatu, ale także wygodnie współdzielić się zdjęciami, a nawet grać w gry. Dzięki łączności bezprzewodowej możliwe jest pobieranie aplikacji z Android Market.

Z pewnością krok jaki wykonał Polaroid nie jest tylko próbą poprawy notowań firmy. Aparaty, które mają system operacyjny dający duże możliwości modyfikacji działania oprogramowania aparatu, a także korzystania z aplikacji, wydają się być naturalnym etapem rozwoju urządzeń cyfrowych.

Liczymy jednak na to, że Android trafi także do nieco lepszych cyfrówek, a nie tylko produktów, które wiele od smartfonów się nie różnią i, przynajmniej z dzisiejszej perspektywy, dobrych zdjęć nie robią.
 

Więcej o mobilnej fotografii:

Źródło: Polaroid

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  3
  zastanawiałem się zawsze dlaczego nikt nie wydał jeszcze telefonu z taką optyką? nokia 5800 jest nawet grubsza niż nowe kompakty. a wcale by mi nie przeszkadzało jak miałbym prawdziwy aparat ze sobą;)
  • avatar
   walker15130
   -1
   Tylko GSM do tego wrzucić i żeby nagrywało filmy w możliwej jakości (chętnie bym zobaczył powyżej 100fps) i wychodzi praktycznie idealny telefon (o systemie itp. nie ma co mówić bo to i tak będzie minus).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawa zabawka, nie przeczę.