Zasilacze

Podświetlenie RGB LED w zasilaczu - Chieftec prezentuje modele Photon i Photon Gold

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowe modele pozwolą na zasilanie wydajnych komputerów. Efektowna stylistyka powinna wpaść w oko entuzjastom, którzy zwracają uwagę na wygląd sprzętu.

Firma Chieftec coraz pewniej wchodzi na rynek podzespołów dla graczy i entuzjastów. W ofercie producenta pojawiły się zasilacze z serii Photon i Photon Gold, które wyróżniają się podświetleniem RGB LED.

Nowe modele występują w wersjach o mocy 650 i 750 W, a klienci mają do wyboru konstrukcje o sprawności >85% (Photon) i >90% (Photon Gold). Warto jednak zauważyć, że nowe jednostki nie posiadają oficjalnego certyfikatu 80 PLUS.

Chieftec Photon

Do chłodzenia komponentów wykorzystano 120 mm wentylator z podświetleniem RGB LED, którym można sterować z poziomu płyty głównej (obsługiwane są tutaj technologie wszystkich najpopularniejszych producentów: ASUS Aura Sunc, MSI Mystic Light Sync, ASRock Polychrome Sync i Gigabyte RGB Fusion) lub specjalnego przycisku na tylnej ściance zasilacza.

Chieftec Photon

Modele Photon/Photon Gold wyposażono w częściowo modularne okablowanie, które pozwoli zasilić wydajne konfiguracje dla graczy. Nad bezpieczeństwem jednostek czuwa komplet zabezpieczeń: UVP, OVP, SCP, OPP i SIP.

Zasilacze Chieftec Photon i Photon Gold mają trafić do sprzedaży w połowie kwietnia. Ceny poszczególnych modeli jeszcze nie zostały ujawnione.

Źródło: Chieftec

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  Disco-Polo - la, la, la.......

  Litości...... Jak ktoś będzie mądry i zechce zostać bogatym wypuści zestaw podzespołów wolnych od Ledów i nazwie go np. Krolewskim, lub dla vipów...

  5
 • avatar
  mutissj
  Przydatne...

  - zwłaszcza kiedy zasilacz ustawiasz tak aby wentylator był z dołu

  - a gdy wentylator ustawisz z góry to piwnica go zasłani...
  1
 • avatar
  losiaczek1
  Moje karaluchy będą wniebowzięte. Może wtedy wszystkie się przeprowadzą do siedziby firmy Chieftec.
  1
 • avatar
  Shifted92
  dalej czekam na gamingowy taboret z rgb!
 • avatar
  Makkk
  Wiem, wiem, wiele osób tutaj nie lubi, jak się coś świeci, ale... pamiętajcie, że obudowy to nie tylko midi tower. Są przeróżne buildy, o których warto wspomnieć: obudowa w biurku, na ścianie, cała ze szkła, co tylko chcecie. Sprawdźcie np instagram i wpiszcie #battlestation #customPC #PCsetup, czy cokolwiek związane z budową PC. Odkryte zasilacze są tam normą i to właśnie dla takich setupów powstają tego typu podzespoły.

  Ja sam jestem fanem RGB (w sensie, nie wiatrakiem ;p ), ale tylko i wyłącznie jeśli mam nad nim kontrolę - np. ustawienie jednego koloru, który za tydzień mi się znudzi i będę mógł ustawić inny.

  PS. Redakcja benchmarka mogłaby napisać artykuł - galerię z nietypowymi pecetami. Może by to przekonało niektórych, że kolorowy zasilacz może fajnie wyglądać...
  ... i tym sposobem próbuję jakby wbrew sobie nakłonić Was do tolerancji tęczy ;p ;p
  -2
 • avatar
  pawluto
  Zasilacz z LGBT to nie nowość...Było już kilka...:)
  Nie jestem fanem ledów i w życiu nie kupiłbym pamięci czy zasilacza z rgb , ale jak ktoś lubi i ma ochotę to niech kupuje...
  Jestem w tym temacie tolerancyjny.
 • avatar
  Konto usunięte
  teraz ledy są we wszystkim. teraz czekamy aż ledy zostaną ..... usunięte z monitorów, bo tutaj przestały być modne :D