Internet

Chrome 56 chce być twoim aniołem stróżem

przeczytasz w 1 min.

Przeglądarka internetowa Google Chrome poinformuje użytkowników, gdy strona nie będzie odpowiednio zabezpieczona.

Chrome

Większość z nas doskonale potrafi odnaleźć się w sieci i wie, którym stronom internetowym można zaufać, a którym nie. Nie wszystko i nie dla wszystkich jest jednak takie jasne. Firma Google postanowiła zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych danych za nas.

Trwają prace nad przeglądarką Google Chrome w wersji 56 – ma ona zostać udostępniona na początku przyszłego roku. Obok poprawek bezpieczeństwa i stabilności oraz kilku nowych funkcji pojawi się rozwiązanie, które jasno będzie dawało użytkownikom do zrozumienia, czy strona odpowiednio dba o ich prywatność.

O co chodzi? Otóż przeglądarka będzie oznaczała „niebezpieczne witryny”. Pod tym pojęciem rozumie się strony, które nie korzystają z szyfrowania, a wykorzystują mechanizmy logowania lub oferują możliwość skorzystania z systemu e-płatności. 

Chrome hasla

Podczas przebywania na takiej stronie przeglądarka Google Chrome poinformuje użytkownika, że nie powinien on podawać na niej swoich danych logowania lub karty płatniczej. Powodem jest oczywiście zwiększone prawdopodobieństwo przedostania się tych krytycznych informacji w niepowołane ręce. 

Źródło: Google

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  5
  Wreszcie wykorzystają system reputacyjny zawarty w silniku chrome do czegoś pożytecznego poza inwigilacją. system reputacyjny od dawna jest we wszystkich przeglądarkach opartych na silniku chrome. Można odznaczyć np. w Vivaldim żeby nie wysyłał każdego linku do google i nie przesyłał spowrotem czy bezpieczny(do wiadomości przeglądarki która nic z tym faktem nie zrobi).
  • avatar
   PeterMac
   0
   Niech baranki dodadzą w końcu wsparcie dla kodeka VP9.
   • avatar
    raffal81
    0
    CHROME od pół roku nie chce mi w ogóle stron WWW otwierać, powiem szczerze, używałem zawsze chrome, teraz używam FF, bo po prostu mi nie działa, dziwna sprawa, ale nie będę narzekał, FF spisuję się bardzo dobrze.
    • avatar
     HardCorak
     0
     tak dbają o prywatność że wiele stron https nie wczyta się już na Windows XP bo wymaga SSL 4, chyba że się pokombinuje i zmieni SSL na 3. Co ciekawe na Firefox takie strony działają bez problemu. Oj Google.
     I jeszcze te komunikaty że system nie jest już wspierany.