Telefony

City Interactive będzie robić gry na komórki

przeczytasz w 1 min.

Był taki etap w historii naszej rodzimej branży, że tworzone w Polsce gry na komórki były dużo bardziej doceniane niż te komputerowe.

 Warto przeczytać:
 

Zupełnie nowy gameplay z Wiedźmina 2

To jednak już tylko symbol minionych czasów - i wcale nie za sprawą obniżenia lotów przez mobilnych producentów takich jak Gameleons czy Breakpoint. Wkrótce rynek zdobyć ma jednak marka zdecydowanie poważniejsza. Już niebawem gry na smartfony zacznie robić City Interactive.

Twórcy gier takich jak Code of Honor, Art of Murder czy przede wszystkim odnoszącego sukcesy Sniper: Ghost Warrior od pewnego czasu notowani są na giełdzie, a w chwili obecnej pod względem finansowym naprawdę nieźle się im powodzi. Prezes City Interactive, Marek Tymiński, w biznesowym kanale telewizji TVN ujawnił, że wkrótce firma wkroczy na rynek aplikacji na iPhone'a i Androida. Z miejsca chce stać się jednym z poważniejszych graczy tego sektora inwestując kilka milionów złotych.

Choć w Warszawie oczywiście zostanie uformowany nowy oddział specjalizujący się w mobilnościach, równocześnie City Interactive wykupi kilka mniejszych, utalentowanych grupek, które już od pewnego czasu na własną rękę tworzą aplikacje dla popularnych OS-ów. Życzymy powodzenia!

Marek Tymiński

Źródło: parkiet

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dawiduser143
  0
  rodzime City Interactive rosnie w sile oby tak dalej
  • avatar
   Gasek
   0
   Trochę lecą na kasę, oby z tych pieniędzy robili dobre gry.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Modelowe zdjęcie yuppie. Fotograf zapomniał tylko podpowiedzieć panu Markowi aby położył na widocznym miejscu kluczyki do bryki koniecznie z uwidocznionym logo. A tak wyszło, że potrafi otworzyć notebooka, posługuje się bezprzewodową myszką, zna się na zegarku (niekoniecznie na grzebieniu) ale jeździ tylko tramwajem :P
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wlasnie kase skad oni maja na to wszystko tyle szmalu? niemozliwe zeby tyle na SNIPERZE zarobili.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Idealne miejsce dla nich.