Gry

Co przyniesie świat Mirror's Edge Catalyst?

przeczytasz w 1 min.

Mirror's Edge Catalyst to ogromne miasto podzielone na 3 główne dzielnice.

Mirror's Edge Catalyst

W ostatnim czasie twórcy Mirror's Edge Catalyst nieco rozkręcili się z ujawnianiem informacji i materiałów dotyczących rozgrywki. Poruszonych zostało już sporo kwestii, w tym świat gry, który ma być wedle obietnic duży i otwarty. Czego dokładnie można jednak oczekiwać?

W Mieście Szkła mieszkać ma aż 5 milionów ludzi. Tak duża metropolia musi być podzielona na dzielnice. Wymieniane są trzy - Anchor, Centrum oraz Panorama oceanu, które mają się od siebie dość znacząco różnić.

Pierwsza to głównie wysokie budynki potężnych korporacji, ale także popularne kluby nocne oraz duże centra handlowe. Centrum jest zdecydowanie bardziej zatłoczone, a budynki są już nieco niższe. Panorama oceanu to natomiast typowa dzielnica mieszkalna dla najbogatszych z pięknymi widokami nadmorskiej promenady.

Mirror's Edge Catalyst dzielnice

Tak naprawdę na wszystkim rękę trzymać ma Konglomerat składający się z kilkunastu potężnych i wpływowych korporacji. Duże znacznie mają jednak Sprinterzy, z usług których po cichu korzystają tak naprawdę wszyscy, których na to stać. Ich działalność jest oczywiście nie po myśli Konglomeratu, podobnie jak poczynania organizacji o nazwie Czarny Listopad, czyli ruchu oporu dążącego do zmiany panującej w mieście sytuacji i obalenia Konglomeratu.

Brzmi ciekawie. Przypominamy, że Mirror's Edge Catalyst zadebiutuje na polskim rynku 26 maja. Gra dostępna będzie na PC oraz konsolach Xbox OnePlayStation 4.

Źródło: mirrorsedge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pardek
  1
  Najlepiej dowiedzieć się samemu przechodząc grę ;P
  • avatar
   DanyGee
   0
   Rewolucji się nie spodziewam po obejrzanych do tej pory materiałach.
   • avatar
    Helldriver
    0
    Ani to cyberpunk ani to postapo..
    • avatar
     irondick
     -4
     A myślałem, że to nowe stery dla czerwonych ;-)
     • avatar
      tobexor
      0
      ciekawe jakie wymagania