• benchmark.pl
 • Mobile
 • Corning Gorilla Glass 5 zapewni smartfonom jeszcze większą wytrzymałość
Mobile

Corning Gorilla Glass 5 zapewni smartfonom jeszcze większą wytrzymałość

przeczytasz w 1 min.

Corning Gorilla Glass 5 ochronić ma ekran smartfona przy upadku z wysokości nawet 1,6 metra.

W powszechnej opinii w smartfonie najłatwiej uszkodzić jest ekran. Sytuację poprawiają na szczęście stosowane przez producentów wzmacniane szkła. W ich produkcji przoduje firma Corning, która pochwaliła się właśnie kolejną nowością.

Zapowiedziano Corning Gorilla Glass 5, a więc nową generacje najbardziej popularnego wzmacnianego szkła stosowanego na rynku mobilnym. Z ujawnionych informacji wynika, iż projektowano je z myślą wytrzymałości na upadki z wysokości 1,6 metra. To podobno wysokość, z jakiej najczęściej użytkownicy wykonują selfie, a o upadek smartfona wtedy dość łatwo. Testy w 80% przypadków kończyć miały się tutaj powodzeniem.

Jednocześnie padły zapewnienia, że większa wytrzymałość nie będzie miała najmniejszego wpływu na gorszą obsługę smartfonów (czułość) czy jakość obrazu.


Producent pochwalił się jednocześnie, że wszystkie generacje Corning Gorilla Glass trafiły łącznie do ponad 1800 urządzeń, które znalazły ponad 4,5 miliarda nabywców.

Szkło Corning Gorilla Glass 5 udostępnione zostanie producentom smartfonów jeszcze w tym roku.

Źródło: Corning Incorporated

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  2
  Zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce. Za to GG4 muszę pochwalić, miałem to szkło na 4 telefonach jak na razie i żadnej większej rysy nie miałem a nie używam żadnych dodatkowych form ochrony.
  • avatar
   zine5
   1
   ja na swoim mam corning gorilla glass 1 - i też nie narzekam - po ponad 4 latach 3 małe ryski tylko pod światło widoczne, a komórka nigdy w żadnym pokrowcu nie siedziała, ani nie miała nigdy żadnej foli na ekranie - mówi sie ,że najlepsza właśnie była 1 wersja tego szkła, bo najgrubsza i najwytrzymalsza, a z każdą kolejną wersją coraz cieńsza już , bo i smartfony cieńsze , i waga musi być jak najniższa (mój smartfon ma od 13,5 do 17,9mm grubośći i waży prawie 170gram przy szerokośći max 60mm :):P))
   • avatar
    zine5
    0
    mój spadł 4 metry ze schodów , koziołkując, potem 2 razy na płytki i ...-nic! - jednak gorilla glass 1 rządzi!:P
    • avatar
     prime27pl
     0
     Taka gorilla cudowna dopóki fon nie upadnie...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      golilla magilla;)