• benchmark.pl
 • Gry
 • Kolejna z ważnych postaci opuszcza studio Crytek - przenosi się do id Software
Gry

Kolejna z ważnych postaci opuszcza studio Crytek - przenosi się do id Software

przeczytasz w 1 min.

Tiago Sousa dołączy do prac nad nową odsłoną serii Doom, a w dłuższej perspektywie czuwać będzie nad rozwojem silnika id Tech 6.

id Software

Niestety nie ma już wątpliwości co do tego, że w studiu Crytek dzieje się źle. Własnie dowiedzieliśmy się o kolejnej, dużej stracie tego producenta.

Warto przypomnieć, że pod koniec czerwca pojawiły się informacje sugerujące, iż Crytek znajduje się w dużych tarapatach finansowych. Szybko temu zaprzeczono, ale niestety producent nie był z nami do końca szczery. Kilka dni temu na jaw wyszło bowiem, iż ekipa zajmująca się pracami nad Homefront: The Revolution strajkuje, a na tym wcale nie koniec.

Odejście z obozu Cryteka potwierdził Tiago Sousa. Przez wiele lat zajmował się on pracami nad rozwojem CryEngine i śmiało nazwać można go jednym z ojców tej technologii. Oficjalnie nie ujawniono powodów, dla których Sousa opuszcza swojego dotychczasowego pracodawcę, ale wiemy już, że bez pracy nie pozostanie nawet na chwilę.

Doświadczony pracownik zasili studio id Software. Dołączyć ma w nim do prac nad nową odsłoną serii Doom, a w dłuższej perspektywie czuwać będzie nad rozwojem silnika id Tech 6.

Czyżbyśmy za kilka dni ponownie usłyszeli o odejściach z obozu Cryteka? Patrząc na dotychczasowy przebieg wydarzeń nie można tego niestety wykluczyć.

Źródło: segmentnext

Komentarze

51
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  11
  Szkoda studia, stworzyło wyśmienity FarCry jak i serie Crysis.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   to przez EA crysis miał potencjał na multi ale EA pompowała tylko BC i nadal to robi olewając totalnie multi w crysisach. Do tego nikt nie wykorzystuje ich silnika który jest świetny zamiast tego powstaje taki Far Cry 3 gniot z grafiką jak ze średniowiecza i wszyscy się spuszczają na te wspaniałości. Gdy zagrałem w crysis 1 i zobaczyłem jak liście się przede mną poruszają i po prawie 10 latach takie efekty nie są standardem to jest kpina jakaś
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    niestety studio crytek już upadło
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Tak to jest jak się wydaje Exa na konsole i to jeszcze tak gównianego Exa kiedyś robili FarCry i Crysis(1) to były Exy na PC firma zdobyła sławę i potęgę teraz zrobili to samo tyle że w inną stronę i co wyszło...właśnie ironia losu co nie.
     • avatar
      Konto usunięte
      3
      Szkoda, że Carmack odszedł z ID ... ekipa od Crysisa + Carmack? Mielibyśmy kosmiczną oprawę graficzną i małe wymagania.
      • avatar
       Konto usunięte
       -22
       Uwazam, ze ta karta nvidii ma słaba specyfikacje.
       • avatar
        Dragonik
        0
        "Kolejna z ważnych postaci opuszcza studio Crytek - przenosi się do id Software", "Uwazam, ze ta karta nvidii ma słaba specyfikacje." hahahaha
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Prorok odszedl ? czy Alcatraz ... nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee