Smartfony

Czy to już koniec serii Galaxy Note?

przeczytasz w 1 min.

Czy ogromne problemy z Galaxy Note 7 staną się przyczyną uśmiercenia całej serii Galaxy Note?

Galaxy Note 7 okazał się, jakkolwiek to w tym momencie nie zabrzmi, niewypałem. Najpierw sprzedaż, a teraz już także produkcja smartfona została wstrzymana, a sam producent sporo na tym zapewne straci i to nie tylko finansowo.

Z rynku smartfonów oczywiście rezygnować nie zamierza, ale co z samą serią Galaxy Note? Przez lata cieszyła się ona świetną opinią i dużym zainteresowaniem. Wadliwe baterie w Galaxy Note 7 i nieudana próba zdiagnozowania problemu rzucają na to wszystko jednak cień. Zaczynają pojawiać się głosy, iż odbudowa dobrego imienia serii może być bardzo trudna, a być może nawet niemożliwa.

Analitycy sugerują, iż Samsung powinien z serii Galaxy Note zrezygnować. Przywoływane są przez nich ostatnie badania, które przeprowadzać miał sam producent i wedle których o Galaxy Note 7 negatywnie wypowiada się już ponad 50% ankietowanych. Uniknięcie odwołań do problemów tego modelu może być przy premierach następców niemożliwe. Portal phonearena dodaje do tego doniesienia z rosyjskich źródeł, wedle których tamtejszy oddział producenta rzeczywiście zastanawia się czy Galaxy Note może jeszcze budzić pozytywne skojarzenia.

Naturalnie nic nie jest w tej sprawie oficjalnie potwierdzone, ale ciekawi jesteśmy Waszego zdania. Co dalej zrobilibyście z serią Galaxy Note?

Źródło: phonearena

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  6
  Świetnym wyjściem z sytuacji dla Szajsunga było by rozpoczęcie stosowania jakichś baterii nowego typu (działających dłużej niż dzień oraz ładujących się w kilkanaście minut) a nie tego starego ścierwa pokroju Li-Ion czy Li-Po. Mają zaplecze technologiczne i finansowe więc nie ma przeszkód. Jedna seria to katastrofa przez baterie - kolejna była by sukcesem.
  • avatar
   Agresor
   4
   Wszędzie gwałty, pedofilia, terroryści i jeszcze Samsung. :V
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Nie wiem nad czym tu dywagować... standardowa sytuacja... jak produkt zalicza wtopę to trzeba ładnie przeprosić, wykazać skruchę, dać trochę czasu, wymyślić nową nazwę i hucznie ogłosić następcę bez wad!
    W niektórych przypadkach tak się robi też z firmami. Pozorne przejęcie upadłej firmy przez inną, która ma lepszą renomę albo jest całkowicie nieznana, zmiana nazwy i jedziesz. A osoby odpowiedzialne za poprzedni upadek firmy dalej mogą zajmować kierownicze stanowiska, byle nie było zbyt jawnie to podane - np że niby pracuje jako konsultant czy coś...
    • avatar
     Alladen
     1
     Nie ma co bombowe zakończenie serii
     • avatar
      kokosnh
      1
      Może wrócą do schematu note 3 i wymiennej baterii, to by było genialne :D
      • avatar
       Dudi4Fr
       0
       Mogliby po prostu do większej Ski Edge dodać rysik w i zapomnieć o serii Note. I tak od 2 generacji miedzy S6E+/Note5 i S7E/N7 jedyna różnica to rysik i soft to niego. A tak mniej części to robienia wiec szybsza produkcja i mniej telefonów do robienia aktualizacji.
       • avatar
        Dragonik
        -1
        Jak to nie wypałem? Przecież wybucha:)
        • avatar
         HomeAudio
         -1
         Nie straszcie że już nigdy nie wymienię mojego Note 4 na nowszy telefon z serii Note... Za 5-10 lat będę będę wyglądał trochę śmiesznie z moim N4... ;(
         • avatar
          wild0ne
          0
          Mi się wydaję, że nie zrezygnują z serii note - prędzej zmienią nazwę na np Galaxy S8 Pro/Pen by się marketingowo odciąć od błedu.
          • avatar
           Damian_jo
           0
           I pomyśleć że sprzedałem N4 tylko dlatego co by wymienić na Note 7 ... ahh ...
           Teraz siedzę na iPhonie 4S i niestety nie jest to za miłe uczucie - nie ma to tej samej płynności jak nowsze fony od "japka" a i tak wolę androida...

           Mam nadzieję że się pojawią. Jak dla mnie może wyjść i Note 7 v3 byleby tylko nie były tak wybuchowe - kupić kupię, byleby były pewne. Ewentualnie przyspieszone wyjscie Note 8 ale w ciekawszej wersji.
           • avatar
            witoldsz
            0
            LG Stylus 2 wygląda ciekawie. Cio prawda to nie mój segment, wolę mniejsze, ale teraz mam już drugiego LG z kolei i jestem bardzo zadowolony (wcześniej G2, teraz G5). No, ale każdy musi sam wygrać cóż dla siebie :)
            • avatar
             NexCare
             0
             Jakby Samsung usnął tę serię, to by wprowadził ją pod nową nazwą. Proste. Czysty marketing. Coś budzi złe skojarzenia? Usuń to i wprowadź pod nową nazwą.
             • avatar
              NexCare
              0
              Jakby Samsung usnął tę serię, to by wprowadził ją pod nową nazwą. Proste. Czysty marketing. Coś budzi złe skojarzenia? Usuń to i wprowadź pod nową nazwą.