Dyski

Czytnik dysków twardych od Akasy

przeczytasz w 1 min.

Akasa zaprezentowała swój nowy produkt, którym jest czytnik dysków twardych, dzięki czemu będziemy mogli odczytać zawartość "twardziela" lub dysku SSD bez konieczności podłączania go do płyty głównej.

Urządzenie ochrzczono imieniem DuoDock i ma wymiary 140 mm na 208 mm na 71 mm. Jak już wspomniałem możliwe jest odczytanie zawartości dysku o standardzie 3,5 cala lub 2,5 cala używając połączenia SATA II. Połączenie z komputerem odbywa się za pomocą kabla USB 2.0 lub kabla eSATA.

Dostępne kolory urządzenia to czarny i biały, a cena to 40$.

Źródło: TechPowerUp, Hexus

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomciog14
  0
  I to jest pomysł... I fajne urządzonko. Ciekawe tylko czy wszystkie dyski HDD i SDD będą pasować do tego pod względem ułożenia złączy SATA bo nie wszystkie dyski mają takie same kształty i budowę...
  • avatar
   19arek93
   0
   To jest najnormalniejsza stacja dokująca dyski, a nie "czytnik dysków".
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Co to jest każdy widzi, najważniejsze iż jest to bardzo przydatne urządzenie, ciekawi mnie jak bardzo spowalnia to przepływ danych?
    • avatar
     Monos23
     0
     fajne urzadzenie,szkoda tylko ze nie obluguje USB 3.0 i SATA'y 6 Gb/s .
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      z tego co wiem takie ułożenie dysku nie jest optymalne ani prostopadłe czy pod jakimś tak kątem najlepsze jest równoległe do podłogi.:) Ale pomysł niezły:) zresztą jak niby inaczej to opracować uwzględniając masę i gabaryty dysku:)