Ciekawostki

Usługa strumieniowania muzyki Deezer może zostać przejęta przez Microsoft

przeczytasz w 2 min.

Firma Microsoft według ostatnich doniesień jest zainteresowana zakupem francuskiej usługi Deezer.

deezer kupno microsoft rynek usa strumieniowanie muzyki spotify wimp

W ostatnich latach na popularności zyskały serwisy umożliwiające strumieniowanie muzyki na komputery i urządzenia przenośne. Jednym z nich jest francuski serwis Deezer, który w najbliższym czasie zamierza rozszerzyć swoją działalności na nowe rynki. Niewykluczone, że w planowanej ekspansji pomoże mu firma Microsoft, która jest ponoć zainteresowana przejęciem paryskiego startupu.

Oferty serwisów umożliwiających strumieniowanie muzyki z miesiąca na miesiąc stają się coraz bogatsze, nie dziwi więc fakt popularyzacji tego typu usług, tym bardziej, jeżeli interesują się nimi nawet operatorzy telefonii komórkowych oferujących darmowe pakiety premium na wybrane usługi.

W ostatnich latach nowe usługi strumieniowania muzyki z internetu wyrastały jak grzyby po deszczu, z tych najbardziej znanych można wymienić m.in. Spotify, WiMP, Grooveshark, Rdio czy też omawiany dzisiaj Deezer. Każda z usług oferuje ogromną bazę utworów muzycznych oraz zapewnia szereg zaawansowanych funkcji, które z pewnością mogą przeciągnąć do siebie nie jednego fana muzyki.

deezer logo usługa strumieniowanie muzyka

Silna konkurencja wśród dostępnych usług sprawia, że ich twórcy nieustannie poszukują coraz to nowszych rynków zbytu swoich usług. Tym tropem zamierza podążać francuski Deezer, który ma w planach ekspansję na silny rynek Stanów Zjednoczonych. Problem jednak w tym, że aby konkurować na silnym rynku np. ze Spotify, potrzebne jest solidne wsparcie, którego usłudze Deezer na razie brak.

Co prawda statystyki usługi Deezer prezentują się całkiem optymistycznie, usługa zgromadziła obecnie około 5 mln użytkowników premium (opłacających abonament), nieco lepiej na tym polu wypada Spotify, które może się pochwalić około 7 mln subskrybentów oraz ponad 24 mln darmowych użytkowników. W przypadku Spotify szturm na nowe rynki może przebiec bezboleśnie, otóż twórcy planują uruchomić usługę m.in. w Japonii, a pomóc w osiągnięciu tego zadania mają inwestorzy, którzy na ten cel wyłożą około 250 mln dolarów.

spotify logo strumieniowanie muzyki

Inaczej sprawa ma się w przypadku wspomnianego już Deezer, który szykując ekspansję na rynek amerykański niewykluczone, że sprzymierzy się z jednym z tamtejszych gigantów. Jak sugerują ostatnie doniesienia, może być nim firma Microsoft, która jest ponoć bardzo zainteresowana przejęciem usługi Deezer, aby wspomóc Xbox Music. Dla giganta z Redmond może to być bardzo dobre posuniecie, otóż koncern miałby szansę pójść z duchem czasu i zintegrować usługę ze swoimi produktami np. w systemach Windows, Windows Phone czy też konsoli Xbox One.

Dzięki temu zarówno Deezer zyskałby środki, aby skutecznie konkurować chociażby ze Spotify, a sam Microsoft nie musiałby od zera rozwijać nowej usługi, jak np. robi to Apple z usługą iTunes Radio. Czy tak jednak będzie, tego jeszcze nie wiadomo.

Źródło: Ubergizmo, Telecompaper, socialmediaweek, theguardian

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ArioX
  9
  MS się rozkręca ostatnio :)
  Imperium Kontratakuje :)
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Informacja z ostatniej chwili: Polska została kupiona przez MS.
   • avatar
    BumCykCyk
    5
    Boże, wszytko zaraz będzie do Microsoftu należało... Jutro przeczytamy że Microsoft kupił JSW
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     Musimy się domagać aby w takim razie żeby Benchamrk.pl obiecał, że się nie sprzeda MS xD
     • avatar
      Alron
      1
      No to czekamy kiedy Microsoft wykupi Apple i Google. Albo odwrotnie. Jeden wielki monopol na wszystko.
      • avatar
       RPRT07
       0
       [*]
       • avatar
        Finear
        0
        O ile oznacza to wiecej muzyki (nowi artyści) to spoko
        Choc I tak jezeli chodzi o gatunki których słucham to deezer wypada lepiej niz spotify (obydwa nie umywaja sie do di.fm no ale to radio)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Widzę, że praktycznie połowa po stronie Spotify, a połowa nie chce postępu. Chyba nie zdają sobie sprawy jaka to wygoda. Spotify bez abonamentu funkcjonuje bardzo fajnie, a po opłaceniu jest po prostu świetna i pozwala słuchać offline, więc pełen komfort.
         • avatar
          jacy4
          0
          Usługi strumieniowania muzyki albo mają kiepską jakość dźwięku albo są płatne, do tego brakuje tam wielu piosenek. Jednak lepiej jest mieć piosenki na własnym dysku.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Winamp, Deezer - mają fantazję nie ma co.

           "Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (2), fantazja, lalalalalala lalalalala."
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Przez jakiś czas korzystałem z darmowego UbuntuOne, ale strasznie mnie denerwowały niskie transfery. Krócej wrzucałem plik na ich serwer, niż potrzebowałem na jego pobranie. Nie wiem, może to "zaleta" darmowego konta. Nie wyobrażam sobie żeby umieścić duży plik i go ściągać cały dzień.