Gry komputerowe

DirectX 12 w World of Warcraft też pod Windows 7 - Microsoft dogaduje się z Blizzardem

przeczytasz w 1 min.

Nowy tryb pozwoli uzyskać wyższa wydajność, również dla użytkowników starszego systemu. W przyszłości ma on być dostępny też dla innych gier.

Wprowadzenie DirectX 12 w World of Warcraft przyniosło wyraźną poprawę wydajności, co z pewnością ucieszyło posiadaczy nowoczesnych komputerów. Do tej pory z nowego trybu można było korzystać tylko pod systemem Windows 10, ale od teraz jest on dostępny również pod systemem Windows 7.

DirectX 12 to niskopoziomowy interfejs programowania, który pozwala lepiej wykorzystać potencjał wielordzeniowych procesorów oraz asynchronicznych jednostek cieniujących. W efekcie jego zastosowanie przekłada się na lepszą płynność animacji i minimalizację opóźnień, a także zwiększenie szczegółowości scen.

Do tej pory obsługa DirectX 12 w komputerach była dostępna tylko pod systemem Windows 10. Microsoft postanowił jednak przenieść D3D12 do systemu Windows 7. Wykorzystali to programiści Blizzarda, którzy zaimplementowali nowe API w World of Warcraft: Battle for Azeroth (dla starszego systemu jest ono dostępne po zainstalowaniu poprawki 8.1.5).

Wprowadzenie nowego interfejsu pozwoli zwiększyć wydajność w World of Warcraft, również na konfiguracjach działających pod Windowsem 7. MS zastrzega jednak, że nowszy system zawiera kluczowe ulepszenia i jest lepiej dostosowany do DirectX 12, a przez to powinien oferować lepszą wydajność w grze.

To jednak nie koniec rewelacji. Microsoft zdradził, że pracuje też z innymi studiami nad przeniesieniem kolejnych tytułów DX12 do systemu Windows 7. Decyzja wydaje się dosyć zaskakująca, bo może ona podciąć jeden z głównych atutów „dziesiątki” i zachęcić potencjalnych klientów do pozostania przy „siódemce” (która w przyszłym roku utraci wsparcie techniczne). Niemożliwe nie istnieje, zwłaszcza, gdy dogadają się dwie duże firmy.

Źródło: Microsoft DirectX Blog

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marioking
  13
  Szczerze to brak mi słów na to takie podejście, bo to najlepiej obrazuje jak niewiele trzeba by win10 przestał mieć sens... Tylko dx12 i brak wsparcia nowych Cpu w win7 zmuszał do korzystania z tego "cuda"... a mnie zniechęcał do modernizacji sprzętu...
  • avatar
   immpyrc
   3
   Jestem szczęśliwym użytkownikiem win7 i cieszę się że wrzucili
   dx12 do win7
   • avatar
    KENJI512
    2
    A było, że nie można, że się nie da, że DX12 tylko na Windows 10 ;>

    Aż mi się przypomniał Crysis DX10 na Windows XP ;>
    (ala dx10, bo API dx9, ale efekty dx10)
    • avatar
     Zef1r
     2
     Nie dziś nie jest 1.04, więc to ciekawe informacje. Windows 7 wiecznie żywe :D
     • avatar
      POSTMAN
      1
      Mnie przed 10 odrzuca jego telefonowo/tabletowy rodowód. Jak widzę opcję które są w telefonach a na desktopie mi są nie potrzebne to mi się nóż w kieszeni otwiera. Kupiłem se 10 w jakiejś promocji na SCDKey i próbowałem zainstalować u siebie na desktopie kiedyś. Wszystko poszło niby ok zarejestrowałem system ale po restarcie nie chciał już się komp uruchomić. W ogóle jakby nie widział dysku. Zainstalowałem znów Win7 i działa bez problemu.
      • avatar
       kombajn
       -1
       Dla mnie zabawne jest jak to się ludzie rozpisują że Windows 7 jest jedynym słusznym system.. tja tylko że wcześniej jedyny słuszny był Windows XP a Win 7 był określany jako płatny service pack do Visty, skok na kasę i najgorsze zło wcielone.
       Najbardziej będę rył ze śmiechu jak, gdy skończy się wsparcie win 7, ci sami ludzie będą pisać że win 8.1 jest tym jedynym słusznym systemem.
       • avatar
        levusek1992
        -20
        Jak można chcieć siedzieć jeszcze na win7. Windows 10 jest naprawdę dobrym systemem