Internet

Disney+ (Plus): kiedy premiera, jaka cena i co do obejrzenia?

przeczytasz w 2 min.

Firma The Walt Disney Company ujawniła komplet kluczowych informacji na temat swojej usługi VOD: Disney+. Zapowiada się bardzo dobrze!

Poznaliśmy konkretne informacje na temat Disney+, czyli nadchodzącej usługi VOD w stylu Netflix, poświęconej produkcjom z uniwersów, nad których rozwojem czuwa tytułowa wytwórnia. 

Disney+: kiedy premiera?

Nie wiadomo tak dokładnie, kiedy Disney Plus w Polsce będzie miało swoją premierę, ponieważ wytwórnia zdecydowała się jedynie na wskazanie przybliżonych terminów dla poszczególnych regionów. Jedyna konkretna data to 12 listopada 2019 – tego dnia usługa zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych. 

Disney+ screen

Na przełomie 2019 i 2020 roku usługa Disney+ trafi do Europy Zachodniej i niektórych częśći Azji, a do końca przyszłego roku stanie się dostępna także dla użytkowników z Europy Wschodniej i Ameryki Łacińskiej. 

Disney Plus - cena (nie zabija)

Firma Disney podała oficjalny cennik usługi „z plusem”, ale jedynie dla Stanów Zjednoczonych. Użytkownicy będą mieli tam do wyboru dwa warianty abonamentu: miesięczny (za 6,99 dol.) oraz roczny (za 69,99 dol.). Oczywiście ze względu na to, że jest to płatny serwis, nie będą pojawiać się w nim reklamy.

Disney+ film

Disney+: plany są ambitne

Wytwórnia zakłada, że do końca roku fiskalnego 2024 usługa Disney+ będzie miała co najmniej 60, a może nawet 90 milionów abonentów (z czego 2/3 mają pochodzić spoza USA). Dodajmy, że Netflix obecnie ma około 140 milionów użytkowników.

Czym chce ich wszystkich przyciągnąć? Poza niską ceną i intuicyjną aplikacją dostępną na wszystkie kluczowe platformy (komputery, Smart TV czy konsole), między innymi wysoką jakością wideo (rozdzielczość 4K i obsługa HDR) oraz możliwością pobierania filmów do obejrzenia offline. 

Disney+ platformy

Najważniejszym punktem na liście jest jednak…

Obszerny katalog Disney+ (Plus)

Platforma Disney+ na wyłączność będzie miała w swoim katalogu filmy i seriale ze swoich najsłynniejszych marek – od producentów i nadawców, których właścicielem jest The Walt Disney Company, a są to między innymi: Walt Disney Pictures, Pixar, Lucasfilm, Marvel Studios, 20th Century Fox i National Geographic.

Wśród potwierdzonych tytułów znajdują się między innymi nowe produkcje spod znaku Star Wars (Gwiezdne wojny), serial osadzony w uniwersum Potworów i spółki, kilka pozycji z logo Marvela, odświeżony Zakochany kundel oraz dokumenty od National Geographic i 30 sezonów Simpsonów. 

Już w momencie startu abonenci Disney+ będą mieli do swojej dyspozycji ponad 7500 odcinków najrozmaitszych seriali, 500 filmów (z ostatnich i wcześniejszych lat) oraz nowości: 25 oryginalnych seriali i 10 oryginalnych filmów. 

Oczywiście z każdym miesiącem oferta będzie rozszerzana. W samym roku fiskalnym 2020 firma Disney zamierza zainwestować w produkcje około 1 miliarda dolarów, a cztery lata później roczny budżet wynosić ma już jakieś 2,5 miliarda. 

Źródło: Disney, FlatpanelsHD, CNET, Engadget, inf. własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  -1
  Abonament za internet, za komórke, za HBO, za Amazon Prime, za Netflixa, za Showmaxa i z 5 innych. Teraz dojdzie jeszcze Disney+.

  Sorry, ale tak się nie da. Nikt nie będzie wydawał 300 zeta miesięcznie, na same obonamenty do filmów. Zwłaszcza, że różnią się między sobą, może 10% oferty. Końcowym efektem jest to, że grzeją się łącza na zatoce.
  • avatar
   POSTMAN
   -2
   2,5 miliarda to w porównaniu z Netflixem i jego 12 miliardami to trochę słabo. Zobaczymy jak będzie z jakością.
   • avatar
    marioking
    -2
    Największy plus że oni są właścicielami praw a nie jak w durnym netflixie co polowy zawartości z USA nie ma, bo negocjują treść od podmiotów trzecich...