Gry

Na płycie z nowym Call of Duty nie ma Call of Duty

przeczytasz w 2 min.

Punktualnie jak zawsze. Nowa część serii Call of Duty debiutuje na rynku. Wygląda na to, że zapewni niezłą zabawę i nieco niespodzianek, nie tyko w kontekście rozgrywki.

Dziś premiera Call of Duty: Modern Warfare II

W dobie trapiących branżę opóźnień, pojawia się Activision, które nie zwykło mieć problemów z serią Call of Duty, chyba najpopularniejszym cyklem strzelanek. Przynajmniej jeśli chodzi o premiery na czas. Call of Duty: Modern Warfare 2 debiutuje właśnie dziś, 28 października.

Zgodnie z zapowiedziami, gra trafia na PC oraz konsole PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S, a także PlayStation 4 i Xbox One. Tegoroczna odsłona serii to dzieło studia Infinity Ward, przygotowano nie tylko zmagania wieloosobowe, ale także kampanię. Z pierwszych pojawiających się recenzji wynika, że tryb dedykowany dla pojedynczego gracza wypada naprawdę dobrze.

Call of Duty: Modern Warfare II zwiastun premierowy

Płyta z Call of Duty: Modern Warfare 2 waży 72 MB...

Przy tak dużym tytule można było zdecydować się na zamówienie przedpremierowe z bonusami. Dostępna jest nie tylko standardowa wersja no i wreszcie można sięgnąć po wydanie cyfrowe lub fizyczne. I tu dochodzimy do pierwszej ciekawostki związanej nie z rozgrywką.

Pamiętacie jak pisaliśmy, iż do nowego Call of Duty potrzebny będzie komputer z pojemnym dyskiem? To przy okazji opublikowania przez wydawcę wymagań sprzętowych gry na PC, chociaż i na konsolach zajmie sporo miejsca. Tymczasem okazuje się, że na płycie z grą znajdują się... 72 MB danych.

To niestety nie te czasy, gdy kupując grę na fizycznym nośniku wrzucało się ją do napędu, startowało z instalacją i po chwili przystępowało do zabawy. Jak widać tu trzeba odbębnić swoje przez Internet, co w tym przypadku przekłada się na pobieranie grubo ponad 100 GB danych (razem z patchami na premierę). Ba, na PlayStation 5 po pobraniu wszystkiego co udostępniono rozmiar Call of Duty: Modern Warfare 2 dochodzi do 150 GB. No bo tak, sytuacja dotyczy wszystkich wersji gry, na PC i konsole.

Activision nie skomentowało jeszcze pytań odnośnie tego, dlaczego postawiło na atrapę fizycznego nośnika, który tak naprawdę jest tylko kluczem do pobierania wydania cyfrowego. Pocieszające, że w ogóle takie pytania się jeszcze pojawiają, bo głosów osób, które nie widzą tu niczego zdrożnego też nie brakuje.

Źródło: @DoesItPlay1

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rafs0n
  9
  No jest to spowodowane faktem, że nie chcą aby gra trafiła do drugiej ręki (sprzedaż/pożyczenie). Tylko biblioteka, która nawet nie jest naszą własnością. Wszędzie teraz do tego dążą niestety...
  • avatar
   kalkulatorek
   7
   Blu-ray dawało kupującemu władzę. Nawet jak w licencji miał zapis iż oprogramowanie jest tylko używane.
   Gry gdzieś na dysku na końcu świata.....
   Dlatego w audio kupuję CD póki są. Odtwarzam na czym chcę , kiedy chcę. I to je moje. Wnukom mogę przekazać nawet ;P
   • avatar
    szymcio30
    5
    Na PC umarł standard Blu-ray bo tylko wtedy byłby sens wydawania fizycznego nośnika. Wydawcy po prostu poszli na latwize bo lepiej klientów przywiązać cyfrowo do danego konta aby im utrudnić ewentualne odsprzedanie gry. A nie masz internetu? No kolego to nie masz gry mimo, że ja kupiłeś.
    • avatar
     pawluto
     0
     Jak dla mnie to mega skandal i oszustwo ze strony Activision.
     Jak się cieszę że przestałem kupować tą serię a kiedyś byłem jej fanem i kupował grę na dvd w dniu premiery...
     Dziś to mega oszustwo - nie każdy ma szybkie łącze internetowe więc nie widzę problemu by wydac grę na dwóch dvd a resztę dociągnąć przez internet...
     Jak czytam że ktoś kupuje grę i dostaje płytę na której jest kilka megabajtów to krew mnie zalewa za takie oszustwo...No szkoda że nie sprzedają z dyskietką która ma pojemność 1,4 mb...
     A teraz przypomnę ile ma pojemność płyta cd - 700 mb płyta DVD 4,6 mb...Przy dobrym skompresowaniu to na dwóch płytach mozna zmieścić ok 14 Gb danych...
     O bluray nie warto pisać bo to się nie przyjeło w PC tylko w konsolach...
     • avatar
      pawluto
      0
      No to teraz zadajcie sobie pytanie - Czy ściągnąć grę z oficjalnego żródła i zapłacić czy jednak zadarmola...
      Z oficjalnego żródła to będą setki GB danych...
      Z nieoficjalnego to będzie 30-40 GB skompresowanych więc szybciej ściągniecie...i za darmo...
      Nie to żebym namawiał na piractwo ale postawa Activision jest żenująca i należy ich ukarać ich własną "bronią"....