• benchmark.pl
 • Gry
 • Doom brutalny jak nigdy wcześniej - nowe informacje z QuakeCon 2014
Gry

Doom brutalny jak nigdy wcześniej - nowe informacje z QuakeCon 2014

przeczytasz w 1 min.

Nowy Doom będzie tytułem niezwykle brutalnym, który ilością przelanej krwi znacznie przebijać ma poprzedników.

Doom gra

Wygląda na to, że powoli zacznie podgrzewać nam się atmosfera wokół kolejnej odsłony serii Doom. Zgodnie z zapowiedziami, nowe dzieło id Software prezentowane było na imprezie QuakeCon 2014, dzięki czemu mamy kilka nowych informacji.

Zacząć wypada on samego tytułu, ponieważ twórcy rozwiali ostatecznie wszelkie wątpliwości. Nowa produkcja to Doom, a nie tak jak przypuszczano Doom 4. Proste nazewnictwo to jednoznaczny sygnał, iż cały cykl doczeka się czegoś w postaci restartu. Twórcy chcą dać tej kultowej serii nowe życie.

Fragmenty rozgrywki zarezerwowane zostały na wyłączność obecnych na tegorocznym QuakeCon. Nie ma jednak zakazu tego, by ci, którzy je widzieli dzielili się informacjami ze światem. Dzięki temu mamy już kilka nowych, gorących jeszcze informacji.

Zgodnym głosem padają sugestie, iż nowy Doom będzie tytułem niezwykle brutalnym, który ilością przelanej krwi znacznie przebijać ma poprzedników. Pojawi się możliwość rozczłonkowania ciał. Jak wynika z jednej z relacji "w pewnym momencie bohater wyrwał rękę z martwego ciała, tak, aby mógł korzystać z niej przy skanowaniu biometrycznym i tym samym otworzyć sobie drzwi".

Rozgrywka ma być dość dynamiczna, a ilość przeciwników co najmniej spora. Jednocześnie nie zdecydowano się na automatyczną regenerację zdrowia, ale do dyspozycji graczy oddany zostanie pokaźny podobno arsenał, w którym nie zabraknie piły łańcuchowej i wszelkiej maści broni palnej. Mimo tego obserwujący rozgrywkę podkreślają, iż wiele wskazuje na to, że spore znaczeni będzie miała tutaj walka wręcz.

Jeśli chodzi o aspekty czysto techniczne, to Doom korzystać będzie z silnika idTech 6 i działać ma w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Premiera planowana jest na PC oraz konsolach PlayStation 4Xbox One.

Źródło: dsogaming

Komentarze

56
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Lubie brutalne gry. Poprawiaja mi humor i uspokajaja mnie.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   I bardzo dobrze. Niech nie robią ze strzelanki przygodówki.
   • avatar
    Kieresz
    0
    skoro na konsoloch bedzie 1080p60fps czyli grafa z przed 5 lat...........no i "Pojawi się możliwość rozczłonkowania ciał." łał.....15 lat za murzynami....
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     IDtech 6 ciekawe jak prezentuje się w praktyce a na Dooma 4 czekam mocno jednak uważam że gra powinna być tylko na PC no bo jak robić porządną strzelaninę to trzeba to zrobić tak samo jak dawniej a nie pchać się w konsolowe QTE i ,,cofnięte AI" no ale może podołają i dostaniemy świetną grę na miarę poprzednich odsłon.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      A będzie taka scena: Mr Ku...n-Mickey wyrywa łapę Mr Boney i wali mu tą łapą z plaskacza?
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Doom...chyba chłopcy nie dadza rady...nazwa zobowiązuje.
       • avatar
        RafiXll
        -2
        ETERANAL weź ić stont...
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         A będą mikropłatności?
         • avatar
          Konto usunięte
          -10
          Zabijanie i wypruwanue flakow za pomoca piły w takim Quake 3 Arena czy Doom 3 bardzo mnie wycisza i ma pozytywny wplyw na mnie. Wychowalam sie na tym.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Jednocześnie "nie zdecydowano się" czy "zdecydowano się"?
           • avatar
            moho_pl
            0
            No normalnie cała fala komentarzy na temat gry... Ja się cieszę że nowy Doom z opisu choćby prezentuje się świetnie. Denerwuje mnie tylko że prezentacja gameplay'u była ustawiona tylko dla obecnych na Quakecon. Pozostaje mi czekać aż ktoś zgra filmik/zdjęcia z telefonu i wrzuci do internetów ;p

            Dla zainteresowanych szczegółowym opisem rozgrywki:

            http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/07/17/a-lenghty-look-at-id-software_2700_s-new-doom.aspx
            • avatar
             Kiciulek
             0
             Mam nadzieję, ze nie będzie problemów z doczytywaniem tekstur jak przy najnowszym Wolfie na Radeonach...