Ciekawostki

Dostęp do Słońca czy do Internetu - co jest ważniejsze?

przeczytasz w 1 min.

Młodzi Brytyjczycy zostali zapytani o to, co jest najważniejsze, by szczęśliwie żyć. Wyniki są co najmniej zastanawiające.

Laptop noc

Pytanie zawarte w tytule tego newsa wydaje się absurdalne, prawda? To tylko potwierdza, w jak dziwnym kierunku zmierza obecnie świat. Skąd jednak w ogóle to pytanie się wzięło? Otóż firma Hillarys zapytała 2465 Brytyjczyków wieku od 18 do 25 lat, co w życiu jest najważniejsze i światło słoneczne wcale nie znalazło się na pierwszym miejscu. Gigantyczna kula gazu zasilająca Ziemię i cały nasz Układ Słoneczny musi zadowolić się najniższym stopniem podium.

Najważniejsza okazała się wolność słowa – wskazało na nią 81 proc. badanych. Drugie miejsce natomiast – z wynikiem 69 proc. – zajął szybki i stabilny Internet. Światło słoneczne uplasowało się na trzeciej pozycji (64 proc.), dalej zaś pojawiły się: ciepła woda w kranie (57 proc.), zdrowa żywność (43 proc.) oraz dobrze działający system opieki społecznej (37 proc.). 

Krótko mówiąc: młodzi Brytyjczycy nie potrafią sobie wyobrazić życia bez wolności słowa i szybkiego Internetu. Warto w tym miejscu dodać, że kolejne 14 proc. wspomniało o dużej liczbie fanów na portalach społecznościowych. Słońce? A komu to potrzebne? Ciekawe tylko jakie wyniki byłyby, gdyby podobna ankieta została przeprowadzona wśród młodych Polaków. Jak myślicie?

Źródło: CNET, Yahoo, The Huffington Post

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dooku
  38
  Oczywiście że internet jest najważniejszy. Światło słoneczne tylko odbija się od ekranu i utrudnia korzystanie z sieci.
  • avatar
   Balrogos
   8
   heh to nieco bardziej skomplikowane zagadnienie chodzi ogolnie czy nazawsze dostaje tu i teraz do wyboru jak bedzie wygladal swiat i wybeiram ze bez slonca to wiadomo ze zacznie sie glod i wszystko potem umrze ale czy taki kontekst ejst tych pytan bo interpretowac mozna je roznie!

   Czy moze chodzi o to ze siedze na sraczu na smarftonie nie mam rolet i slonce mi na ekran swieci?

   A moze papieru niema dupe trzeba wytrzec no to lepiej myc w cieplej wodzie i internet w takiech chwili czy swiatlo slonecznie nie sa specjalnie potrzebne wiec o co w tym chodzi? znowu jakies manipulacyjne pytania typu

   Czy lubisz placki?

   1. Tak
   2. Bardzo
   3. Opieka społeczna
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Tylko zdaje sobie ktoś sprawę, że bez słońca nie ma życia na ziemi?
    I wtedy psu na budę internet, wolność słowa i inne tego typu rzeczy. Bez nich można żyć, a bez słońca nie. :P
    • avatar
     xpert
     2
     Bez światła słonecznego temperatura na ziemi zaczęłaby się obniżać i w ciągu kilku dni osiągnęłaby poziom bliski zeru bezwzględnemu. Internet oczywiście w tych warunkach przestałby działać. Wszyscy ludzie zginęliby praktycznie od razu, albo z zimna, albo z braku tlenu bowiem powietrze którym oddychamy najpierw przeszłoby w stan ciekły, a następnie zamarzło. Wszelkie życie zostałoby całkowicie unicestwione, nawet bakterie ekstremofilne i wirusy nie zdołałyby przetrwać w takich warunkach. Co w tej sytuacji przyszłoby komukolwiek z wolności słowa?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Tyle że jakby zakręcili wode i internet a potem daliby prawo wyboru do jednej rzeczy którą mogliby odzyskać to większość wybrałaby wodę o słońcu to już nawet nie wspominam.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       W Brytanii jest pare dni słonecznych w roku..