• benchmark.pl
 • Gry
 • Draugen - piękny zwiastun nowej przygodówki twórców Dreamfall Chapters
Gry

Draugen - piękny zwiastun nowej przygodówki twórców Dreamfall Chapters

przeczytasz w 1 min.

W swojej najnowszej grze studio Red Thread Games zaprosi nas do XX-wiecznej Norwegii. Na zwiastunie Draugen prezentuje się naprawdę pięknie i wygląda na to, że zdecydowanie warto mieć ten tytuł na radarze.

Dobrze bawiliście się przy Dreamfall Chapters? Jeśli tak, to przy Draugen też prawdopodobnie będziecie. Zresztą ta przygodówka zapowiada się zdecydowanie lepiej. 

Kolejna produkcja norweskiego studia Red Thread Games została zapowiedziana cztery lata temu i od tego czasu sporo się zmieniło, szczególnie jeśli chodzi o klimat. Sądząc po komentarzach w sieci – na plus. A co to w ogóle za gra?

Draugen będzie przygodówką, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Ten detektywistyczny horror przeniesie nas do Norwegii z początku ubiegłego stulecia, gdzie jako amerykański podróżnik imieniem Edward (w towarzystwie młodej Lissie) zajmiemy się poszukiwaniem zaginionej siostry. 

Draugen screen

To, co ma być w Draugen najciekawsze, to atmosfera, a przede wszystkim: żyjący świat, który będzie się nie tylko zmieniał wraz z pogodą, ale też dostosowywał do aktualnego stanu bohatera. Istotny wpływ na jego emocje ma mieć również wspomniana Lissie, która będzie niezależną postacią i z którą Edward będzie mógł prowadzić rozmowy podczas swojej podróży.

Twórcy obiecują także wciągającą opowieść z nagłymi zwrotami akcji oraz piękną oprawę audiowizualną. W to, że to ostatnie rzeczywiście może zostać zrealizowane, pozwala wierzyć najnowszy zwiastun. Możecie go obejrzeć poniżej:

Premiera gry Draugen jest zaplanowana na przyszły rok. Platformami docelowymi są zaś pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. A jeśli jeszcze nie graliście w Dreamfall Chapters, a macie ochotę, to wciąż znajdziecie ją w sklepach:

Źródło: Red Thread, PC Gamer, PlayStation LifeStyle

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HomeAudio
  -1
  Brak VR? Trochę nie są na czasie :)
  • avatar
   dariosata
   -3
   I znowu widok FPP zamiast TPP! Kiedy to szalenstwo sie wreszcie skonczy?
   FPP powstalo z mysla o strzelankach a nie przygodowkach i horrorach!!!