Drony

Dron, na który można sobie pozwolić – DJI Mini 2 SE

przeczytasz w 2 min.

Pomijając zabawki, drony to nie są tanie urządzenia, a praktyczne zastosowania na co dzień są raczej ograniczone dla przeciętnego użytkownika. Właśnie dla „Kowalskiego” idealny może okazać się DJI Mini 2 SE.

DJI Mini 2 SE – dobry dron z kamerą w niezłej cenie

Nie brakuje zwolenników opinii, że to DJI tworzy najlepsze drony konsumenckie na rynku. Jest z nimi tylko jeden problem – przeważnie są szalenie drogie. Od pewnego czasu chiński producent oferuje jednak także modele z dopiskiem „SE” i na te już wielu może sobie pozwolić. Dziś na rynku debiutuje najnowszy członek tej rodziny: DJI Mini 2 SE

DJI Mini 2 SE kosztuje 389 euro w wersji podstawowej oraz 529 euro w zestawie „Fly More Combo” z dodatkowymi akcesoriami. W Polsce więc najpewniej przyjdzie nam za tego drona zapłacić odpowiednio trochę ponad 2 lub niespełna 3 tysiące złotych. Co otrzymany w zamian? 

Co potrafi dron DJI Mini 2 SE?

Otrzymamy drona, który jest lekki i na tyle mały, by zmieścić się na dłoni. Waży niespełna 250 gramów, dzięki czemu nie trzeba robić licencji, by z niego korzystać. Równocześnie oferuje sporo, bo jego 1/2,3-calowy sensor CMOS pozwala nagrywać wideo w rozdzielczości 2,7K i robić zdjęcia 12 Mpix. 

DJI Mini 2 SE

Mała „dwójka” z dopiskiem „SE” ponadto może pochwalić się aż 10-kilometrowym zasięgiem transmisji, a naładowanie akumulatora do pełna umożliwia latanie nawet przez ponad pół godziny. Trójosiowy system stabilizacji zapewnia płynne nagrania, a inteligentne tryby sprawiają, że idealne ujęcia możesz osiągać nawet wtedy, gdy w temacie dronów jesteś jeszcze nowicjuszem. 

Z myślą o początkujących DJI postarał się także o intuicyjne sterowanie. Na uwagę zasługują przede wszystkim funkcje takie jak start i lądowanie za pomocą jednego przycisku, funkcja utrzymywania wysokości czy też „powrót do domu” – również aktywowany jednym kliknięciem. 

Pomimo niewielkich gabarytów DJI Mini 2 SE cechuje się wysoką trwałością. Do tego w specyfikacji możemy odnaleźć informację, że dron pozostaje stabilny nawet przy podmuchach wiatru dochodzących do 10,7 m/s. Jeśli te wszystkie informacje przekonały cię do zakupu, to zaznacz sobie w kalendarzu datę 22 marca – właśnie tego dnia wystartuje sprzedaż. 

Źródło: DJI

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  6
  Od dwóch lat latam pierwszym miniaczem i nie mam potrzeby zmieniać. Wakacje ogarnia mi idealnie. Nie wiem czy mogę zamieścić link z wakacji ale co mi tam:
  https://www.youtube.com/watch?v=3g3-KcDPwOM&t

  Myślę że do takiego zastosowania takie małe drony są idealne :)
  • avatar
   Hasta-la-vista-baby
   2
   Hmmmm dron na którego można sobie pozwolić w cenie 2k, polatamy pobawimy się ze 2 m-c potem na okres zimowy do szafy, a na następny 'sezon' kupimy nowe accu do drona bo ich (dJ) nowe accu są tak beznadziejne że aż strach.
   • avatar
    dron i chmury YT
    1
    Taki se
    • avatar
     Mossad_Attack
     -1
     "Waży niespełna 250 gramów, dzięki czemu nie trzeba robić licencji, by z niego korzystać" otóż nie, przepis stanowi, że uprawnienia należy posiadać
     "w przypadku, gdy dron wyposażony jest w czujnik zdolny do zbierania danych osobowych (np. kamerę)" . Więc musimy posiadać licencję na wszystkie urządzenia latające z kamerą (w tym quadcoptery, samoloty, helikoptery nawet balony) , które nie są zarejestrowane jako zabawki. Przewaznie wszystkie urządzenia powyżej kilkuset złotych nie są zabawkami. Niestety producent może mieć to gdzieś i nawet typową zabaweczke może nie zarejestrować. Niestety to na operatorze leży obowiązek spełnienia warunków dopuszczenia do lotu. I w razie przypału to my będziemy mieć problem nie producent zabawki a w tym kraju bardziej liczy się to czy jest na to papier niż stan faktyczny. Więc przed zakupem należy upewnić się czy jest to zarejestrowane jako zabawka czy nie.
     • avatar
      royal90
      0
      Coo, od mini SE (tego pierwszego) którego można kupić za 1200zł różni się tylko zasięgiem? (zamiast wifi, OCUSYNC któreś) za 2200 a w promo po 1800 jest zwykły Mini 2 który ma 4K