• benchmark.pl
 • Gry
 • Gearbox pozywa 3D Realms za bezprawne wykorzystanie marki Duke Nukem
Gry

Gearbox pozywa 3D Realms za bezprawne wykorzystanie marki Duke Nukem

przeczytasz w 1 min.

Do kogo w końcu należy seria?

Duke Nukem

Na początku lutego 3D Realms i Interceptor Entertainment zapowiedziały nowy tytuł z serii Duke Nukem. Choć o Mass Destruction wciąż niewiele wiadomo – ma to być gra akcji z elementami RPG tworzona z myślą o komputerach osobistych i konsoli PlayStation 4. Firma Gearbox Software wniosła jednak do sądu wniosek, oskarżając duet o naruszenie praw autorskich.

Przypomnijmy, że Gearbox nabył prawa do marki Duke Nukem w lutym 2010 roku w celu rozwoju projektu Forever, którego historia była zresztą bardzo zagmatwana. Amerykański producent uważa, że 3D Realms próbuje nagiąć warunki wcześniejszego porozumienia, aby móc wypuścić na rynek nową grę z Księciem w roli głównej.

W wyniku porozumienia dającego studiu Gearbox Software prawa do marki Duke Nukem, jednocześnie odebrano je 3D Realms. To drugie dostało jedynie pozwolenie na ukończenie czterech mniejszych gier z serii, które był już od jakiegoś czasu w produkcji. Tym bardziej dziwiła wspominana już zapowiedź.

Ekipa Gearbox Software wysłała w związku z tym list do 3D Realms, gdzie domagano się zaprzestania prac nad Mass Destruction. Ci jednak twierdzą, że jest to właśnie jedna z tych czterech gier – tyle tylko, że ze zmienionym tytułem. Zarządcy Gearbox nie wierzą jednak w tę słowa i zdecydowali się na wniesienie do sądu pozwu przeciwko studiu.

Na wtorek planowana jest oficjalna prezentacja Duke Nukem: Mass Destruction. Czy faktycznie jednak do niej dojdzie?

Źródło: GameInformer, Polygon, Kotaku

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Radical
  5
  3d realms dobreeee! Sprzedali prawa ale dalej chcą z nich korzystać ;) Ktoś musi im powiedzieć że nie można zjeść jabłko i mieć jabłko.
  • avatar
   neo937
   1
   Już lepiej niech 3D Realms robi gry z tej serii, bo jak Gearbox ukończyło Forever to chyba każdy kto grałw ten tytuł widział skutki...
   • avatar
    shamoth
    1
    Jak dla mnie może się nazywać i Nude Duke, byle by tylko było zrobione z takim jajem jak produkcja z przed dekady i utrzymywała poziom grywalności... no może kilka nowych "features" by nie zaszkodziło ;]
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     błąd w tytule.