Procesory

Duża aktualizacja rankingu procesorów - dodaliśmy nowe modele Intel i AMD

przeczytasz w 1 min.

Ranking procesorów to przydatne narzędzie dla mniej doświadczonych czytelników - znajdziecie tutaj już prawie 250 modeli Intel i AMD.

Przez ostatnie miesiące na rynku pojawiło się sporo nowych procesorów Intela i AMD. Wiemy jednak, że mniej doświadczeni czytelnicy mogą mieć problem z rozeznaniem aktualnej oferty producentów, więc postanowiliśmy zaktualizować nasz ranking procesorów o najnowsze modele dla komputerów PC.

Ranking CPU to przydatne narzędzie dla mniej doświadczonych czytelników, w którym można sprawdzić specyfikację, orientacyjną wydajność i ceny procesorów. Dodatkowo użytkownicy mogą tutaj porównać ze sobą dwa dowolne modele.

Ranking CPU

W najnowszej aktualizacji rankingu dodaliśmy układy Intel Core 9. generacji, odświeżone procesory Intel Core X, a także topowe jednostki AMD Ryzen Threadripper 2000 i ekonomiczne AMD Athlon 200GE – łącznie jest tam już prawie 250 modeli, co stanowi naprawdę obszerną bazę do porównywania jednostek. Nie powinniście więc narzekać na braki w naszej bazie.

Przy okazji nastąpiły duże zmiany na podium rankingu, bo pojawił się tutaj: 32-rdzeniowy AMD Ryzen Threadripper 2990WX, 24-rdzeniowy AMD Ryzen Threadripper 2970WX i 18-rdzeniowy Intel Core i9-9980XE. Mówimy o najwydajniejszych modelach z segmentu konsumenckiego, które są dostępne dla zwykłego śmiertelnika (wprawdzie Intel jakiś czas temu wydał 28-rdzeniowy model Xeon W-3175X, lecz jeszcze nie jest on dostępny na naszym rynku).

AMD Ryzen 3000

Wiemy, że nadchodzące miesiące mogą przynieść spore zmiany na rynku procesorów. Na połowę roku została zaplanowana premiera 3. generacji układów AMD Ryzen, a później pojawi się również 3. generacja topowych modeli AMD Ryzen Threadripper. Intel nie zamierza jednak tak łatwo odpuszczać, bo w kuluarach już mówi się o wprowadzeniu 10-rdzeniowych układów Comet Lake.

Źródło: inf. własna

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  6
  2 Pierwsze miejsca AMD. W pierwszej 10: 6 AMD, 4 Intel.
  I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu AMD nie istniało w segmencie "HEDT".
  • avatar
   baren
   3
   Fakty są takie, jakie są:) ; najdroższy czerwony jest o ponad tysiaka tańszy od procka Intela posiadając o blisko 40% większą wydajność. Koszty płyt głównych na zbliżonym poziomie. Za ok. 40% ceny tegoż niebieskiego zdziercy można kupić procek AMD słabszego o ok. 15%. Kolejny AMD’ek słabszy o kolejne ok. 1,5% (półtora tym razem, nie piętnaście) kosztuje już niespełna jedną trzecią topowego Intela. Przy okazji procesory czerwonych są pozbawione pewnych dziwnych luk zwanych np. backdoorami ;) W rankingu najwydajniejszych procesorów, Inteli w przyzwoitych cenach w ogóle brak.
   I kto tu czesze ludzi z kasy a kto jest idiotą?
   • avatar
    baren
    2
    Xeon W-3175X o którym wspomnieliście i który być może będzie konkurencją do wydajności ryżych wg różnych danych może kosztować nawet 6 k. Tyle, że funtów. Póki co, to przed brexitem i tak będzie to kilkadziesiąt k PLN. Dostępność będzie bardzo ograniczona, a koszt płyty głównej to będzie już kosmos.
    • avatar
     Premek1804
     1
     A o GPU pamietacie ?
     • avatar
      Pankracy666
      1
      Konkurencja jest wspaniała, szczególnie dla nas konsumentów ;).

      AMD do boju! Teraz GPU! :)
      • avatar
       machola007
       0
       zaktualizujcie wreszcie GPU
       • avatar
        Virtus
        -3
        Dziwny jest ten ranking. Core i9-9900K gdzie?
        • avatar
         patrykk
         -8
         Po wybraniu opcji Cinebench R15 1CPU widać, że pod względem wydajności 1 wątku AMD jest nadal do tyłu nawet względem Intel Core i5-9400F