Gry

Duże zwolnienia w CDP. Co z przedpremierowymi zamówieniami Cyberpunk 2077? [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Echa opóźnionej premiery Cyberpunk 2077 zataczają coraz szersze kręgi. Tym razem głośno zrobiło się wokół CDP, polskiego wydawcy gry.

[AKTUALIZACJA, 24.01.2020]

CDP wydało oficjalny komunikat potwierdzający informacje o zwolnieniach. Jednocześnie podało, iż ich powodem nie jest przełożenie premiery gry Cyberpunk 2077. Wiemy zatem nieco więcej, aczkolwiek dalsze losy CDP (lub stan kadry) pozostają zagadką.

„CDP Sp.z o.o zostało poinformowane o przesunięciu daty wydania gry Cyberpunk 2077 w dniu 16 stycznia 2020 r. Jest to zachowanie zgodne z przyjęta rynkową praktyką informacyjną. Zwolnienia przeprowadzone w CDP Sp. z o.o. nie są związane z informacją o przesunięciu daty wydania Cyberpunk 2077.”

[ORYGINALNY NEWS]

Duże zwolnienia w CDP

Nieoficjalne informacje mówią o tym, iż w CDP (CDP Sp. z o.o.) zdecydowano się na duże zwolnienia. Niektóre źródła sugerują tylko i aż znaczne uszczuplenie załogi, ale inne podają, że CDP może wkrótce całkowicie zniknąć z rynku.

W tym miejscu wypada przypomnieć, że CDP nie należy utożsamiać ze sklepem cdp.pl czy tym bardziej ze studiem CD Projekt RED, ale losy wydawcy są w tej chwili bardzo istotne. To właśnie on odpowiada bowiem za dystrybucję gry Cyberpunk 2077 na polskim rynku. Być może to ostatnie opóźnienie premiery jest powodem całego zamieszania.

Przedpremierowe zamówienia Cyberpunk 2077 zostaną zrealizowane

Nic dziwnego, że od razu zaczęły pojawiać się pytania donośnie przedpremierowych zamówień gry. Nie zdecydowano się jeszcze zabrać głosu w sprawie powyższych doniesień. Wydano jednak krótki komunikat mający uspokajać tych graczy, którzy zdecydowali się złożyć przedpremierowe zamówienia. Wszystkie zostaną zrealizowane.

W oczekiwaniu na informacje o dalszych losach CDP przypomnijmy, że nowa data premiery Cyberpunk 2077 została ustalona na 17 września 2020 roku.

Źródło: @CDPROJEKTRED_IR

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  guru43
  15
  Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem!!!
  • avatar
   mutissj
   0
   Nie lepiej odpalić tryb - Polska Cebula Mode [ON]? i sprzedać firmę zagranicznemu inwestorowi?
   • avatar
    Marucins
    -3
    Dziwicie się?
    Projekt niemal finalny ostatnie szlify to po co trzymać załogę - po co? Garstra ludzi załata grę - a najlepiej studenciaków na stażu. Dla wpisu w CV.
    Ukłony dla całej załogi CDPR i stażystów, którzy na to poszli przy pierwszych Wieśkach.
    • avatar
     Silver
     -13
     CD Projekt jako firma ma kilka działów. Jeden z nich był dystrybutorem, inny prowadził sprzedaż gier - strona gram.pl (która nie jest już tą samą stroną jaką pamiętam). W każdej firmie zachodzą zmiany i restrukturyzacje więc zrzucanie wszystkiego do jednego wora z powodu popularności jest nie na miejscu. Typowy clickbajt.
     • avatar
      Dekard
      -13
      Praktycznie ukończyli grę, to zwalniają wszystkich zatrudnionych do tego projektu