Działa już pierwszy Supercharger Tesli w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. A siedem? Tyle właśnie Superchargerów stanąć ma na ternie Polski do końca tego roku.

Samochody Tesla Motors cieszyłyby się może większym zainteresowaniem w Polsce, gdyby nie jeden szczegół: brak stacji ładowania Supercharger. Ten problem może przejść jednak wkrótce do historii – a pierwszy krok w tym kierunku został już postawiony.

Pierwszy Supercharger (z czterema stanowiskami) w Polsce rozpoczął działanie. To zauważona pod koniec ubiegłego roku stacja umieszczona na „Orlenie” w Kostomłotach niedaleko Wrocławia. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, powiecie? Być może, ale już teraz są plany dalszej ekspansji.

Kolejne Superchargery powinny zostać rozlokowane jeszcze w tym roku. Gdzie staną? Po jednym w okolicach Katowic, Białegostoku, Lublina, Trójmiasta i Poznania – krotko mówiąc wzdłuż granicy. Pojawić ma się również jedna stacja w centrum kraju, a konkretnie w Łodzi.

Zasada, jaką kieruje się Tesla Motors, jest następująca: żadnych Superchargerów w centrach miast ani na parkingach. Mają one być umiejscowione na łatwo dostępnych, znajdujących się blisko autostrady i innych „szybkich dróg” stacjach paliw. Aby podróżowało się łatwiej.

Dlaczego Superchargery są tak ważne? Ponieważ są wydajniejsze – po półgodzinnym ładowaniu samochód może przejechać nawet 270 kilometrów. Ponadto kierowcy Modelu S za korzystanie z tych stacji nie płacą ani złotówki. Czy to wystarczy, by zainteresować Polaków tymi samochodami?

Źródło: D1 Tesla, MyTesla

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  berger6630
  13
  widać na mapie gdzie się zaczyna Europa
  • avatar
   Nullmaruzero
   9
   Kostomłoty Supercharger :D
   Jednak swojskie nazwy nijak z nowoczesnością nie idą w parze :D
   • avatar
    eMGi27
    3
    Taki supercharger musi mieć licznik, ciekawe czy mu abonament na "media narodowe" będą doliczać ;)
    • avatar
     AkaRyupl
     2
     Już widzę jak się kolejki po samochody Tesli ustawiają i na tą stację z całej Polski jadą ;).
     Tak na serio to najpierw musieliby podpisać z którąś siecią kontrakt i stworzyć sieć takich stacji - jedna czy pięć nie ma kompletnie sensu (no chyba że tylko dla turystów).
     • avatar
      Konto usunięte
      -6
      Czekam aż będą w cebulandii kraść prąd z tych stacji
      • avatar
       prime27pl
       0
       A może problem jest w dużej cenie aut.
       • avatar
        krystianbog
        0
        Mają w planach Łódź powiadasz.. Mieszkam 130km od Łodzi, pół h ładowania daje mi do przejechania dystans 270 km, czyli mogę pojeździć sobie 10 km i wracać do ładowarki , no ekonomia pełną gębą :D Gdyby tych stacji było więcej powiedzmy jedna na obszarze 20 km^2 to miałoby to jakiś sens (kupno tesli), skoro za "paliwo" i tak się nie płaci. Ale w obecnej sytuacji widzę jedynie jak w tyle jesteśmy za zachodnimi sąsiadami :/