Technologie i Firma

E-papierowy tablet Sony - zyska uznanie w korporacjach?

przeczytasz w 1 min.

Sony ma nadzieję, że trafi tym produktem do biznesmenów i pracowników. Ale czy przy takiej cenie jest to w ogóle możliwe?

Spór o to, czy e-papier (lub jakakolwiek inna technologia) sprawi, że zwykły papier stanie się w biurach zbędny trwa i końca nie widać. Wysoce prawdopodobne jest jednak, że kartek będzie coraz mniej. Jednym ze sposobów na to uraczyć zamierza Japończyków firma Sony, wprowadzając na tamtejszy rynek swój najnowszy e-papierowy tablet, DPT-RP1.

Tablet, który służyć ma robieniu notatek, na przykład podczas konferencji lub burzy mózgów, jest całkiem spory (ma ekran o przekątnej 13,3 cala) i oddaje w ręce użytkowników obszar roboczy o rozdzielczości 1650 x 2200 pikseli. Jest to panel, który w połączeniu z cyfrowym piórkiem ma sprawiać wrażenie pisania po papierze (tyle tylko że łatwiej się wszelkie zapiski gumuje). Grubość urządzenia jest zaś przez Sony porównywana do stosu 30 kartek.

Sony DPT-RP1 tablet

Firma Sony twierdzi, że DPT-RP1 to sprzęt do firmy, kancelarii prawniczej lub na uniwersytety, chcące zmniejszyć zużycie papieru. I to faktycznie mogłoby się udać, gdyby nie jeden „maleńki” szczegół, którym jest cena. Producent życzy sobie bowiem za to cudeńko aż 80 tysięcy jenów, a więc prawie 3 tysiące złotych. Jakkolwiek przyjemnie by się na takim urządzeniu pisało, to chyba jest to jednak spora przesada. Jak uważacie?

Źródło: The Verge

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alladen
  6
  Sam pomysł w sobie fajny, ale nie widzę aby miał się teraz przyjąć m.in dzięki chorej cenie.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Kosztuje mniej niz iPad, a oferuje bardzo konkretne mozliwosci. Naprawde fajna rzecz, ale nieco przyduza.
   • avatar
    NewUnnamedUser
    2
    To będzie dobre (może kiedyś) jak, e-papier będzie miał, nie więcej niż 2 mm grubości, nie będzie potrzebował jako takiego ładowania, będzie można go zwijać (już nie mówię o zginaniu) i będzie kosztował tyle co zeszyt.
    • avatar
     Himoto
     1
     Zbliżone możliwości mamy w Surface Pro 3 i 4, iPadzie także w podobnej cenie, oraz Galaxy Tab 3 który ma być w cenie około 2900PLN.

     One dodatkowo oferują wyświetlacz kolorowy, aparat foto itp.

     Wniosek? Gdyby pomysł Sony kosztował w okolicach 20k jenów to byłby to całkiem ciekawy produkt,lecz w cenie 80k jenów jest po prostu nie opłacalnym gadżetem.

     Zaczynam podejrzewać że osoby odpowiedzialne z planowanie cen produktów w SONY maja zadanie "jak najszybciej utopić firmę".