Tablety

EA: tablety z grafiką znaną z Xbox 360 i PlayStation 3 pojawią się na rynku już wkrótce

przeczytasz w 1 min.

Frostbite Go zapewnić ma na urządzeniach mobilnych nieznane dotąd efekty wizualne, o czym ponownie przekonuje nas EA.

Tablety będą oferowały grafikę znaną z Xbox 360 i PlayStation 3

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, iż dobrze znany wielu graczom silnik Frostbite trafi na smartfony i tablety. Jego mobilna odmiana - Frostbite Go zapewnić ma na urządzeniach mobilnych nieznane dotąd efekty wizualne, o czym ponownie przekonuje nas EA.

Głos w tejże sprawie ponownie zabrała jedna z czołowych postaci w obozie producenta, jaką bez wątpienia jest Frank Gibeau. W jednym z ostatnich wywiadów zapewnił on, że w najbliższej przyszłości właściciele smartfonów i tabletów będą mogli cieszyć się w grach taką grafiką, jaką podziwiać możemy na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

"W niedalekiej przyszłości, kolejna generacja tabletów i smartfonów będzie oferowała pod względem graficznym prawie takie same możliwości co Xbox 360 lub PlayStation 3."

Rzecz jasna osiągnięcie takiego efektu do najprostszych nie należy, o czym również wspomnieć nie zapomniano.

"Trzeba zaprojektować grę. Nie można po prostu umieścić wirtualnego D-pada na tablecie i na tym zakończyć. To nie zadziała. Nasze zespoły mają naprawdę dużo zabawy z tym, by w pewnym sensie z tych samych składników zrobić zupełnie nowy posiłek. Właśnie w ten sposób o tym myślimy."

Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że Frostbite Go rzeczywiście okaże się swojego rodzaju rewolucją i dość znacznie odmieni mobilne granie. Pamiętać trzeba jednak, że problemem wciąż będzie dla wielu osób nie grafika, a sterowanie.

Źródło: ign, trustedreviews

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  15
  Ależ takie urządzenia już są - Lenovo Helix z i7 na pokładzie... nie mówiąc o innych potężnych tabletach z Windowsem i one z Frostbitem sobie poradzą :)
  • avatar
   Minimal
   8
   Mam kilkanaście gier na smartphone'a, które są długie etc. tylko tak szczerze? nie gram na smartphonie od bardzo długiego czasu bo gdzie i po co ? :) w busie wolę czytać książkę w domu mam desktopa, na wyjeździe to człowiek pije itp. :)

   Oczywiście znajdzie się grupa ludzi, którzy jeżdżą w delegację etc. Także dzieci mają ubaw :) Ja po pierwszym "zajaraniu" się tym, że na telefonie mogę grać w GTA3 odpuściłem i bardziej kupuję wydajnego smarta żeby mi się szybciej mapy wgrywały czy strony internetowe :)
   • avatar
    wdowa94
    7
    Z grafiką znaną z X360 i PS3- Czyli grafiką sprzed 6 lat...
    • avatar
     Kieresz
     2
     super...mocarny tablet i gry z dupy za dolca...YAAAAYYY
     • avatar
      maryl16
      -1
      Na tabletach taka grafika to i tak duże osiągniecie. Nie spodziewajmy się grafiki z silnika Frostbite 3.0. To naprawdę dobra informacja, dla osób korzystając z tego typu rozrywki.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Grafika nie jest problemem na tabletach.

       Problemem jest to, że gry na konsole kosztują 59$ czy Euro w dniu premiery. Gra na tablet, która kosztuje 5.99 jest juz uważana za drogą, i większość kupi ją w jakiejś promocji za 99 centów.

       Jakoś nie wyobrażam sobie wysokobudżetowej produkcji na tablety, bo to jest po prostu nieopłacalne.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        aj tam tablecik zrobi robotę.; )
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Snapdragon 800 - i wszystko jasne :)