Internet

Ekipa się rozpadła. Dzieło Friza zniknie z sieci?

przeczytasz w 2 min.

Najpopularniejsi polscy influencerzy tworzący Ekipę poszli swoimi ścieżkami. Tak wynika z komunikatu Friza, który oficjalnie ogłosił zakończenie ważnego w historii polskiego YouTube projektu.

Friz poinformował o zakończeniu wspólnego projektu Ekipa

Młodzi twórcy internetowi, o których słyszała cała Polska właśnie zakończyli współpracę. Ekipa, bo tak nazywał się projekt tworzony przez grupę celebrytów zamieszkujących luksusową willę pod Krakowem osiągnęli prawdziwy sukces - i tego nie można im odebrać.

Miliony obserwatorów na wspólnym (oraz pojedynczych kanałach wszystkich członków Ekipy) kanale YouTube, przeogromne wyświetlenia filmów, czy też pojawienie się w sklepach lodów i pączków sygnowanych Ekipą, po których opakowania kosztowały horrendalne pieniądze na Allegro i Olx. To wszystko zasługa wizerunku grona przyjaciół, którzy podróżują po świecie, „wożą się” drogimi samochodami i generalnie - są inspiracją dla wielu widzów. A właściwie to byli.

W końcu jednak projekt przestaje funkcjonować w dotychczasowej formule. Poinformował tym na swoim Twitterze Karol Friz Wiśniewski - główna twarz projektu Ekipa, który porównał sytuację do ukończenia szkoły: „masz ziomali, ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje już razem nie chodzicie”.

Ekipa właśnie się skończyła. Co dalej planuje Friz i w jakiej formie?

Choć oficjalnie Ekipa przestała istnieć, Friz mówi, że „niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę niezależną z kolejnymi celami Ekipy”.

Można zatem wywnioskować, że z częścią ekipowiczów Friz nadal będzie utrzymywać kontakt nie tylko przyjacielski, ale przede wszystkim biznesowy. Dotyczy to najprawdopodobniej kolejnych projektów, w których udział wezmą byli członkowie Ekipy oraz zwerbowane na nowo osoby. Niemniej - Ekipa w formule, którą znaliśmy do tej pory już nie powróci.

Karol Wiśniewski zamierza teraz skupić się na nieco poważniejszych kwestiach, aniżeli nagrywanie filmów na YouTube często przedstawiających luksusowe życie młodych influencerów. Ekipa Investments zapowiedziała, że zamierza przekazać ponad 9 mln zł na inwestycje w rozwijające się start-upy. Inwestycjami zajmą się jednak profesjonaliści.

Widzowie zawiedzeni, a część byłej już Ekipy musi sobie jakoś radzić

W mediach społecznościowych trudno nie spotkać się z nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi funkcjonowania Ekipy. Komentujący głównie zarzucają, że Ekipa „okazała się tylko i wyłącznie relacją biznesową dla zysków i zasięgów”, a porzucenie wszelkich relacji po zakończeniu projektu to czysty „fałsz i obłuda”.

Byli członkowie Ekipy, których drogi najpewniej już nie skrzyżują się z projektami Friza muszą natomiast nauczyć się funkcjonowania w świecie influencerów jako zupełnie „odrębny byt”.

Filmy, które do tej pory były efektem współpracy części ekipowiczów teraz będą materiałem całkowicie wykonanym samodzielnie. Jaki będzie tego efekt i jak potoczą się losy Friza i jego najbliższych towarzyszy biznesowych? Przekonamy się pewnie już w ciągu najbliższych miesięcy.

Jak myślicie, Friz stworzy kolejny milionowy projekt, który zapisze się w historii polskiego YouTube? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter @FRIZtoja

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  st4lk3r
  58
  Nobody cares :)
  • avatar
   Konto usunięte
   41
   Jednego raka mniej na świecie.
   • avatar
    decrypterie
    28
    Zrobili by przysługę dla młodego pokolenia, które może zajęło by się oglądaniem czegoś pożyteczniejszego.
    • avatar
     BariGT
     16
     W reszcie jakies pozytywne wiesci. Moze mlodzi ludzie zamiast jarac sie jakimis patusami wezma inspiracje z tego goscia: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mateusz-Holda-najmlodszym-w-historii-Polski-profesorem-tytularnym-8378790.html
     • avatar
      oreonoreon
      15
      Czyli to już koniec tych rakowych żółtych strzałek w miniaturkach?
      • avatar
       zack24
       15
       O kurczę - rozpłakałem się... Tak się uśmialiśmy. Wyślę mu słownik albo leksykon...
       • avatar
        Andrettoni
        13
        Wiem o lodach Ekipa, ale nigdy żadnego filmiku nie oglądałem. Co to za pomysł, że miliony ludzi sponsorują kilku milionerów zamiast żyć własnym życiem?
        • avatar
         uraharu
         9
         będzie mniej syfu w internecie, dzieci będą płakać, rodzice poczują ulgę.
         • avatar
          -SnR3-
          9
          Kogo to obchodzi
          • avatar
           pablo11
           6
           Przypominam, że mogę wystawić swoją kupę za 100tyś zł na allegro i będzie ona kosztować "horrendalne pieniądze na allegro i OLX", będzie nawet bardziej niepowtarzalna niż ta po "lodach ekipy" bo te ciągle można kupić w sklepie za jakieś drobne (1,5zł ?? chyba dużo taniej niz na początku, więc chyba nikt nie chce tego kupować, zresztą słyszałem dużo negatywnych opinii o nich).
           • avatar
            Xaros
            5
            W momencie ogłoszenia upadku ekipy, polski złoty mocno na plusie, przypadek? xD
            • avatar
             KrissKEJ
             4
             Benchmark.pl, kogo to obchodzi?
             • avatar
              Ruffriders1988
              3
              Bardziej interesujące jest wypróżnianie się kormoranów. Nie powinno zaśmiecać się internetu niusami o patusach zarabiających na debilizmie swoich 13 letnich odbiorców.
              • avatar
               Batyra
               2
               Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, ...
               • avatar
                baertus11
                2
                przestali zarabiać dla firm to i rozpadają się..... takie życie
                • avatar
                 piomiq
                 1
                 A ich wielkie dokonania, czyli lody Koral po marką Ekipa zostały :D
                 • avatar
                  quatopl
                  1
                  "...to wszystko zasługa wizerunku grona przyjaciół..." To wszystko zasługa odmóżdżenia społeczeństwa, i upadku prasy (w sensie wiadomości) która pisze byle gówno, byle się kliknięcia zgadzały (benchmark i jego "ewolucja" jest tu najlepszym przykładem).
                  "...są inspiracją dla wielu widzów..." SRSLY? Aż strach pomyśleć co mają w głowie ci dla których inspiracją jest wożenie się za pieniądze naiwnych.
                  • avatar
                   tumoris
                   1
                   Hahaha gratulacje. Dorobili się na kretynach którzy teraz płaczą, że to wszystko obłuda.. A gościu zniknie, ulokuje kasę w odpowiednie miejsca i będzie miał wywalone do końca życia.
                   • avatar
                    JanKuraSzopen
                    -2
                    Jestem Janem Szopenem światowej Skawy ekspertem rynku kryptowalut, wielki autorytetem a nawet influencerem! Nazywają mnie władca kryptowalut, księciem kryptowalut, królem kryptowalut! W tym i poprzedni
                    Roku zarobiłem 50 milionów m€$ stając się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!
                    Mam wielka posiadłość z czterema basenami, cztery najdroższe jakie tylko mogą być elektryczne Tesle, prywatny odrzutowiec i jacht!
                    Sypiam z pięknymi kobietami z całego świata!
                    Jednym słowem żyje jak król! Mało tego w mojej posiadłość mam prawdziwy złoty tron ze średniowiecza!!!!
                    Mam tyle pieniędzy ze jak Bill Gates postanowiłem oddać polowe majątku Grecie Gunberg z która spotkałem się w tamtym miesiącu i przekazałem jej 25 milionów$! Na cele klimatyczne! Była, kolacja, świece a pozniej uprawialiśmy dziki Sex bo nie mogła mnie się oprzeć!
                    Ty tez tak możesz żyć jak krol i być darczyńca tak ja ja ponieważ kryptowaluty z każdego robią milionerów! Dlatego zainstaluj aplikacje Crypto Com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz az 25 $ w kryptowalucie CRO!
                    Nie czekaj dłużej miliony$ luksusowe bryki! Piękne kobiety czekają! Oto mój kod!
                    jjey2xxs9c
                    • avatar
                     b4nia24
                     -3
                     Ta ekipa była spoko. Słabe jednostki same się wyeliminują.