Gry na konsole

Ekskluzywne gry Xbox na PS5. Czyżby ktoś tu miał problem?

przeczytasz w 1 min.

Sprzedaż konsol Xbox Series X|S nie napawa optymizmem, co skłania wydawców do przemyśleń nad sensem wydawania ekskluzywnych gier na tę platformę - takie doniesienia przekazuje Christ Dring z GamesIndustry.biz.

W ubiegłym miesiącu poznaliśmy szczegóły nowej strategii Xbox. Tym samym cztery gry z portfolio “zielonych” zmierzają na PlayStation. I chociaż oficjalnie nie potwierdzono plotek o Starfield na PS5, tak temat ekskluzywnych gier Xbox powraca. Kto wie, być może "ekskluzywnych" do czasu.

Xbox z problemami?

Znany w branży Chris Dring (GamesIndustry.biz) twierdzi, że dotarł do ciekawych informacji. Usłyszał on od “prominentnego wydawcy”, że wyniki Xboxa w Europie nie napawają optymizmem, a sam Xbox - jako producent sprzętu - jest pograżony w kryzysie. Ten fakt podobno skłania wydawców do kwestionowania sensu wydawania gier na platformę Xbox.

"Jedna z głównych firm, która wydała dużą grę w ubiegłym roku, powiedziała: "nie wiem, dlaczego zawracaliśmy sobie głowę wspieraniem [Xboxa- przyp. red.]" - zaznacza Chris Dring.

Tym samym większość ekskluzywnych gier Xbox w pewnym momencie trafi na PlayStation 5 - utrzymuje Christ Dring. I takie właśnie działanie ma być kluczem do sukcesu, a nie usługa Game Pass, która w pewnym sensie spowszechniała.

Nowy sprzęt Xbox

W tym scenariuszu naturalne wydaje się, że Xbox w istocie chce wypuścić na rynek nową konsolę. Oprócz hucznej deklaracji o gigantycznym przeskoku technologicznym, oficjalnych informacji o nowym Xboksie jest jak na lekarstwo, niemniej zestawy deweloperskie nowego Xboxa najwyraźniej za chwilę trafią do twórców gier.

Konsolowe poczynania Microsoftu mogą być o tyle ciekawe, że w tle czai się przecież PS5 Pro.

Źródło: WccfTech

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  trollhunter
  1
  Tak to jest jak szefem zostaje idiota z wizja. Juz za rok moja wizja przyniesie rezultat, a za rok, juz za 5 lat moja wizja… i tak dalej. Konsole sprzedaja sie i zyja dzieki exom, tak jest w kazdej generacji i nadal tak bedzie. Bylem fanem xboxa360, zniszczyli w kilka lat mega marke a teraz placzki.
  • avatar
   GejzerJara
   0
   Gdyby Xbox można było przebootowywać na zmianę na konsolę / windowsa, kupiłbym chętnie coś takiego. Sądzę że taka konsola miałaby niezłe branie. jednak oni tak robią pod siebie że zaraz gry zaczną być wykradane, tak pilnują tego swojego DRM, że ..... sprzedaż cienko idzie.

   aha. jak w xbox zepsuje się coś konkretnego, jest to nienaprawialne. np. w xbox360 nie dało się zamienić napędów DVD pomiędzy konsolami. To nie działało. Tak samo jak padł CPU, też po przelutowaniu procka z jednej płyty konsoli do drugiej nic nie dawało. po prostu wszystkie komponenty DVD, chipset płyty, CPU były sparowane unikalnymi kodami.

   bardzo ci dziękujemy Microsofcie za antyekologiczne podejście. Taka naprawa konsoli w microsofcie mija się z celem, bo jej koszt sięga do ceny nowej konsoli. bez sensu.