Wydarzenia

CEO Electronic Arts rezygnuje ze stanowiska - co jest przyczyną odejścia Johna Riccitello?

przeczytasz w 1 min.

John Riccitello przeprasza za słabe wyniki finansowe i odchodzi ze stanowiska szefa Electronic Arts.

John Riccitello

Po sześciu latach na stanowisku, John Riccitello zrezygnował z posady szefa firmy Electronic Arts.

John Riccitello zajął stanowisko CEO w firmie Electronic Arts w 2007 roku. W trakcie swojej sześcioletniej kadencji, wartość firmy spadła o blisko 2/3. Powodem takiego stanu rzeczy jest bez wątpienia coraz gorsza obsługa klienta i mnóstwo porażek – nie tylko jeśli chodzi o same produkcje, ale także w kwestii przygotowania gier do premiery (jak chociażby ostatnie problemy z SimCity).

Choć nie brakuje w EA marek dobrze przyjmowanych, jak Battlefield, FIFA, Crysis czy Mass Effect, to jednak ogólnie prowadzona polityka zdecydowanie nie ma prawa przypaść do gustu graczom. Mnóstwo kolejnych DLC do wszystkich niemal tytułów, które nie wprowadzają praktycznie żadnych nowości, masowo i na szybko robione kontynuacje nieźle przyjętych serii (Dragon Age, Dead Space, Medal of Honor czy Need For Speed) oraz rozpoczęcie wdrażania systemu mikropłatności w Battlefield 3 i Dead Space 3 – to tylko niektóre z grzechów głównych EA.

Najnowsze produkcje Electronic Arts nie cieszą się zbyt optymistycznym przyjęciem wśród graczy, dlatego też słabsze wyniki finansowe nie powinny nikogo dziwić. Już teraz przedstawiciele firmy ostrzegli inwestorów, że zyski w bieżącym kwartale będą poniżej wcześniejszych prognoz. To wszystko kumulowało się od dłuższego czasu i to jest właśnie powód rezygnacji Johna Riccitello.

„Nie udało się wypełnić planu operacyjnego ustalonego rok temu. Akcjonariusze i pracownicy oczekują czegoś więcej i to ja jestem odpowiedzialny za to nieporozumienie” – powiedział John Riccitello, który ze stanowiska odejdzie dokładnie 30 marca.

Tymczasowym CEO firmy Electronic Arts będzie Larry Probst i pozostanie nim aż do momentu wyboru następcy Riccitello.

Źródło: Reuters, Wall Street Journal

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Co do mikropłatności w bf3 to się zgadzam.
  Ogólnie myślałem że EA trzyma się dobrze, a tu taki klopsik :)
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   I ma rację... złodziejskie Origin, to wtopa na całego.

   Jeszcze do przełknięcia by było gdyby np. się dało kupic na jedno konto całą rodzinę włączyć. Ale tak w domu wszyscy muszą kupić po orginale...
   • avatar
    hideo
    7
    w tytule się pytacie to mówię co - kasa :D
    • avatar
     PIRAT_PL
     3
     no niestety najbardziej tą szkodę na NFS widać jak ktoś nie wie o czym mówię niech przejdzie całego Undergrounda na poziomie Hard , a potem zagrajcie w NFS The Run albo Most Wanted (ten nowy).
     Gry są dobre ale tylko graficznie.
     • avatar
      eryk1310
      2
      sycyerye g**** mnie to obchodzi .... ale na listość boską EA kiedyś byłaś genialna teraz jakość w was niewierze...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tak to jest jak jest sie chciwym :)
       • avatar
        Lukkas
        0
        Jeden z lepszych tytułów od EA to w ostatnim czasie Dragon Age. Dwójka nie była już tak udana dlatego oczekuję trzeciej części.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         DLC to w ogóle poroniony pomysł. Kiedyś dodawali to za darmo bądź było włączone do podstawki, teraz okalecza się grę co już jest chore...