• benchmark.pl
 • newsy
 • Cliff Bleszinski opuszcza studio Epic Games - co zrobią bez jednego z głównych projektantów?

Cliff Bleszinski opuszcza studio Epic Games - co zrobią bez jednego z głównych projektantów?

przeczytasz w 1 min.

Chce poszukać nowych wyzwań

Cliff Bleszinski opusza Epic Games

Jeśli wspomina się o studiu Epic Games, to od razu na myśl przygodzi jedna osoba - Cliff Bleszinski. Okazuje się jednak, że to już przeszłość, bo wspomniany projektant postanowił zmienić otoczenie.

"Projektowaniem gier zajmowałem się jeszcze wtedy, kiedy byłem nastolatkiem. Poza mała przerwą w zeszłym roku, robiłem to non-stop. Dorastałem w tym biznesie, ale teraz czuję, że nadszedł czas na zrobienie sobie przerwy, po której przyjdzie czas na spróbowanie czegoś nowego."

Cliff pracował dla Epic Games aż 20 lat. W tym czasie zajmował się wieloma projektami, a jego rolę przy nich trudno jest nawet ocenić. Doskonale wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli przyjemność poznać go bliżej.

"Przez 20 lat Cliff Bleszinski urósł do rangi prawdziwego mistrza projektowania, a jego wkład w serie Unreal i Gears of War był naprawdę ogromny. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za wszelkie zasługi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym rozdziale jego życia!" - Tim Sweeney, założyciel, prezes i dyrektor techniczny Epic Games

"Podczas 10 lat wspólnej pracy nie zauważyłem, by jego pasja do tworzenia gier wideo o najwyższej jakości choć na chwilę się zachwiała. Jesteśmy mu wdzięczni za wszystko." - Michael Capps, prezes Epic Games

"Będę tęsknił za oglądaniem jego pracy z bliska, ale czekam na jego dalsze sukcesy, już w innym miejscu." - Mark Rein, wiceprezes Epic Games

Nam też nie pozostaje nic innego, jak życzyć tak zasłużonej dla branży osobie kolejnych sukcesów. Gdy tylko Cliff ujawni swoje dalsze zawodowe plany z pewnością Was o nich poinformujemy.

Źródło: epicgames, engadget

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ff1-ff1
  11
  w unrealu najlepsze poziomy zawsze miały dopisek: by Cliff Bleszinski.Wiedziałem że jak mapa ma ten napis to będzie ciekawa.I nigdy się nie myliłem.
  • avatar
   MarTum
   2
   Cliff - jeden z mistrzów
   • avatar
    Walus
    0
    Literówka w tytule ,,zrobą" ;) poprawcie
    • avatar
     Konto usunięte
     -11
     Jak dla mnie to nie ma znaczenia. Projektańci nic nie robią, tylko żerują na pracy programistów, grafików, animatorów i innych COŚ robiących ludzi. Każda osoba mniej czy więcej związana z grami jest w stanie zaprojektować grywalną grę(nie mówiąc o tak oklepanym gatunku jak TPS/FPS).
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Szczerze - po tym jak Epic postanowiło sobie odpuścić PC i robić łatwe, lekkie gierki na konsole przestało mnie interesować. Więc czy Cliff tam jest czy nie ma nie robi mi różnicy. Jest wiele innych świetnych firm.

      Może to już czas na Epic? Tak jak gwiazda ID Software wyblakła może czas i na nich?