• benchmark.pl
 • Gry
 • Everquest: kultowa gra MMORPG jest teraz darmowa - Free2Play
Gry

Everquest: kultowa gra MMORPG jest teraz darmowa - Free2Play

przeczytasz w 1 min.

Kolejna gra we Free2Play

Już od jakiegoś czasu twórcy gier MMORPG zmieniają abonamentowy system płatności. Ich produkty stają się albo całkowicie darmowe, albo z dodatkiem mikropłatności, które odblokowują dodatkowe opcje. Niedawno na model Free2Play przeszedł Lineage 2. Teraz, w 13-tą rocznicę wypuszczenia na rynek, dostępny dla wszystkich staje się kultowy Everquest.

Przy licznej konkurencji, twórcy muszą sięgać po dodatkowe środki promocji, zwłaszcza w przypadku tak starych i przez niektórych zapomnianych tytułów jak Everquest. Niektórzy oficjalnie ogłaszają, że są za pirackimi serwerami, które na swój sposób reklamują świat gry. Inni natomiast, jak w przypadku World of Warcraft, pozwalają na bezpłatną zabawę jedynie do pewnego momentu. Natomiast opisywane, trzynastoletnie uniwersum, zaprasza do siebie wszystkich, jednak z pewnymi limitami.

Everquest gra free2play game mmprpg

Firma ma zamiar zarabiać na premiowanych kontach. Płacąc odpowiednio 5 lub 15 dolarów miesięcznie, potencjalny gracz stanie się posiadaczem konta srebnego lub złotego. To z kolei umożliwi większą liczbę postaci na serwerze i dostęp do "prestiżowego" wyposażenia. Pełna lista różnic między uczestnikami darmowymi, a uiszczającymi abonament jest dostępna na stronie gry.

Czy to posunięcie zwróci oczy maniaków MMORPG w kierunku jednego z protoplastów tej kategorii? Czas pokaże. Z pewnością pomogą w tym zapowiadane szlify - zarówno grafiki, jak i mechaniki.
 

Więcej o grach:

Źródło: Ubergizmo

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -8
  Ja osobiście nie pamiętam takiej gry lepsze by było Baldurs Gate jako gra Free to Play wtedy staży wymiatacze by wgniatali w ziemię "nowych" graczy.
  • avatar
   drizzt24
   0
   Genialny koment
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Hmm nic specjalnego jakby to jeszcze był Everquest II :( Do jedynki już bym nie dał rady wrócić.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Everquest 2 jest już od grudnia darmowy, dostępny na steam.