Karty graficzne

EVGA GeForce GTX 1080 FTW2: odświeżona karta z nowym chłodzeniem iCX

przeczytasz w 1 min.

Po ostatniej wpadce z przegrzewającą się sekcją zasilania, producent postanowił opracować bardziej dopracowaną konstrukcję.

EVGA pracuje nad udoskonaloną kartą graficzną GeForce GTX 1080 FTW, która zostanie wyposażona w nowe chłodzenie iCX. Efekty prac zaprezentowano na targach CES 2017.

Na pokładzie na pewno znalazł się układ graficzny Pascal GP104 oraz 8 GB pamięci GDDR5X 256-bit. Wprawdzie szczegółowa specyfikacja akceleratora jeszcze nie jest znana, ale można podejrzewać mocno podniesione taktowania (co jest już tradycją w przypadku modeli należących do serii EVGA FTW).

Dużo ciekawsze jest samo chłodzenie iCX, które zastąpi obecną konstrukcję ACX 2.0 - początkowo borykała się ona z problemami, co skutkowało przegrzewającą się sekcją zasilania z modelach z serii GeForce GTX 1000. Ciekawe czy przy projektowaniu nowej konstrukcji udział brali inżynierowie Apple'a :-)

Na ujawnionych zdjęciach można dostrzec masywny radiator i dwa duże wentylatory, a całość schowano pod czarno-srebrną obudową z podświetleniem LED. Nie zapomniano też o płytce backplate na rewersie laminatu.

EVGA GeForce GTX 1080 FTW2 karta graficzna

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie karta trafi do sprzedaży. Można jednak podejrzewać, że nowe chłodzenie iCX trafi też do innych modeli z oferty producenta (kto wie, może nawet szykuje się odświeżenie całego asortymentu).

Źródło: profil EVGA na portalu Twitter

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  IVPANVZERVI
  8
  Mass Effect 2 za darmo, na originie, w ramach on the house.
  • avatar
   Dudi4Fr
   0
   Ciekawe czy pcb będzie takie samo tak żeby bloki wodne dalej pasowały. W końcu evga to jeden z nielicznych jeśli nie jedyny producent który rozumie fanów chłodzenia wodą.
   • avatar
    arturoski
    0
    Jesli dobrze kojarze, wszystkie karty 1xxx maja chlodzenie ACX 3.0, nie 2.0.
    • avatar
     kladiator
     0
     Tak teraz patrze, że nazwa ftw od tyłu to wtf :P
     • avatar
      jozek23
      0
      Jak by było to samo PCB co w FTW to jako użytkownik 1080 FTW oczekiwał bym od EVGA wprowadzenia samego chłodzenia iCX do sprzedaży i dużego rabatu na zakup ww.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ale innowacyjne chłodzenie.. łał