• benchmark.pl
 • CES 2018
 • EVGA prezentuje swój najmocniejszy zasilacz - 2200 W mocy i sprawność 80 PLUS Platinum
Zasilacze

EVGA prezentuje swój najmocniejszy zasilacz - 2200 W mocy i sprawność 80 PLUS Platinum

przeczytasz w 1 min.

Jednostka SuperNOVA 2200 P2 to zarazem najwydajniejszy model w ofercie producenta i jedna z najmocniejszych konstrukcji dostępnych na rynku.

Planujecie budowę potężnego komputera i potrzebujecie naprawdę wydajnego zasilacza? W takim razie powinniście zwrócić uwagę na najnowszą konstrukcję firmy EVGA – model SuperNVOA 2200 P2, który zaprezentowano podczas targów Consumer Electronics Show.

SuperNOVA 2200 P2 to zarazem najpotężniejsza jednostka w ofercie producenta i jedna z najpotężniejszych konstrukcji dostępnych na rynku. Zasilacz oferuje moc znamionową 2200 W (czego na główną linię 12 V przypada aż 2199,6 W - 183,3 A).

Co ważne, w parze z potężną mocą idzie wysoka sprawność energetyczna – tą potwierdzono oficjalnym certyfikatem 80 PLUS Platinum dla napięcia wejściowego 230 V.

EVGA SuperNOVA 2200 P2

Do chłodzenia jednostki wykorzystano wentylator o średnicy 140 mm. Na uwagę zasługuje też całkowicie modularne okablowanie. Co prawda szczegóły na temat dostępnych wiązek nie zostały ujawnione, ale zapewne jest ich proporcjonalnie do oferowanej mocy (czyli baaardzo dużo).

Producent jeszcze nie ujawnił kiedy i w jakiej cenie zasilacz trafi do sprzedaży. Macie jakiś pomysł do czego można wykorzystać taką konstrukcję?

Źródło: EVGA

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  9
  jak padnie zasilacz w odkurzaczu to podłącze pod to
  • avatar
   Wasek
   3
   Przy odpowiedniej cenie będzie porządnym wyborem do koparek.
   • avatar
    Hakuren
    2
    Najzabawniejsze jest to, że ten zasilacz nie będzie mógł działać w standardowym amerykańskim domu. Przy 110V/16A instalacji max realnie co może być podłączone to 1600W. Będzie trzeba dociągnąć osobną linię tylko pod ten zasilacz. Wow. (To samo zresztą było z Superflower 2kW)

    Myślę, że EVGA bardziej to robi pod Europę i Chiny gdzie 230V jest standardem i gdzie większość "kopaczy" funkcjonuje - nie oszukujmy się, to nie dla normalnego użytkownika. Nawet 5 1080Ti i np. rendering w [email protected] ledwo sięgnie 15000W dla całego systemu.

    • avatar
     rahl_r
     1
     Powinno być Titanium - Platinium przy takim potworze to moim zdaniem nieporozumienie.
     • avatar
      Finear
      1
      na pytanie na co komu taka moc, to pozwala na pasywne chłodzenie zasilacza przy trochę "normalniejszym" poborze mocy
      • avatar
       PITUCH1
       0
       Evga !!!! ja czekam !!!
       Z370 , Z390 :)