Gry komputerowe

Fabularny wstęp do nowego Homeworlda

przeczytasz w 1 min.

Czyli czym urzec chcą graczy pustynie planety Kharak. A czy urzekną, to już zupełnie inne pytanie.

Homeworld: Deserts of Kharak

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli nas od premiery najnowszej odsłony serii Homeworld. W sieci pojawił się nowy zwiastun tej produkcji, koncentrujący się na przedstawionej w niej historii.

Udane wskrzeszenie tak kultowej serii? To chyba niemożliwe. Być może dlatego twórcy, Blackbird Interactive, zdecydowali się na spore zmiany w stosunku do oryginalnej dylogii. Ale choć schodzimy na ziemię, ta strategia czasu rzeczywistego zdaje się zachowywać swój klimat i zapowiada się naprawdę dobrze.

Akcja Homeworld: Deserts of Kharak toczy się na pustynnej planecie niszczonej przez tajemniczą anomalię. Jeśli graliście w pierwszego Homeworlda, to pewnie domyślacie się już co znajduje się pod piaskiem pokrywającym Kharak (a jeśli nie graliście, to nie będziemy psuć wam zabawy). 

Krótko mówiąc – Deserts of Kharak to wstęp fabularny do oryginalnego Homeworlda. A wstęp do tego wstępu możecie obejrzeć na poniższym zwiastunie zatytułowanym „Primary Anomaly”. Jeśli więc macie 2 wolne minuty, to…

Premiera gry Homeworld: Deserts of Kharak planowana jest na 20 stycznia. Jedyną platformą docelową są komputery osobiste. Więcej na temat tej produkcji (w tym wymagania sprzętowe) znajdziecie w naszym grudniowym newsie.

Źródło: Eurogamer, Gearbox

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Homeworldy to były niesamowicie grywalne i piękne gry, ale sam nie wiem czego mam się spodziewać po tej części, zbyt duże zmiany scenerii i to w sumie nawet już nie przypomina poprzednich części.
  • avatar
   smatryk
   2
   Echhh... to nie będzie to samo ;/
   • avatar
    Trekker666
    0
    A ja się cieszę, może nadeszły czasy gdy klasyczne RTS'y mają realne szanse na powrót? Chciałbym by ktoś zrobił wersję remastered gry Emperor: Battle For Dune, ale żeby to nie było EA, broń boże, tylko nie EA.