Internet

Messenger wysłany na dietę

przeczytasz w 1 min.

Facebook Messenger to aktualnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Ostatnio coraz częściej da się jednak słyszeć krytyczne opinie spowodowane „zagraceniem” aplikacji. Podobno w tym roku mają przyjść dobre zmiany – ma się rozmawiać łatwiej i wygodniej.

W 2018 roku Mark Zuckerberg chce naprawić nie tylko sam portal, ale też wyodrębniony swego czasu komunikator. Zauważył on wreszcie, że facebookowy Messenger stał się niezbyt wygodnym w użytkowaniu kombajnem i zapowiedział, że ulegnie to zmianie.

Messenger został uwolniony od Facebooka, by móc pełnić funkcję prostego komunikatora. Z czasem jednak zyskiwał kolejne funkcje, przez które dzisiaj aplikacja jest, krótko mówiąc, zagracona. 

Okazuje się jednak, że nadciąga dobra zmiana – Messenger ma zostać poważnie odchudzony i uproszczony, aby stać się „najłatwiejszym i najbardziej satysfakcjonującym sposobem spędzania czasu ze znajomymi w dobrych i złych chwilach”, jak wyjaśnił stojący na czele projektu David Marcus.

Na czym polegać będzie „dieta”? Przede wszystkim na odchudzeniu Messengera o te funkcje, które nie zyskały zbyt dużej popularności. Podczas gdy te zmiany będą wdrażane, aplikacja doczeka się także zabiegów, dzięki którym GIF-y, czaty grupowe czy wideorozmowy staną się bardziej dopracowane. 

Choć nie brakuje krytycznych głosów, Messenger znajduje się aktualnie w czołówce najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Każdego miesiąca korzysta z niego 1,3 miliarda użytkowników, którzy w ubiegłym roku każdego dnia prowadzili ponad 7 miliardów rozmów.

Źródło: Engadget, Facebook

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  9
  Pamiętam czasy gadu gadu, legendarny, polski komunikator, chyba wersja 7 lub 8.
  A potem się zaczęło... gry... inne dodatki... reklamy...

  Rzeczy fajne, jeśli dałoby się zainstalować jako dodatkowe, ale zaśmiecały większości użytkowników, którzy i tak nie korzystali...

  To samo FB Messenger - jakieś "mój dzień", a już w ogóle najgorsze - reklamy zaczęły się pojawiać na środku listy konwersacji, jakieś "kto ma dziś urodziny" itp. Nie jest to złe - jakby dało się ZUPEŁNIE wyłączyć albo ustawić dla tych co to chcą po ilu konwersacjach się to pokazuje. Albo na oddzielnej zakładce "dzisiejszy dzień" lub coś w ten deseń.

  Sekcja wiadomości - tylko dla sekcji wiadomości. Jak ktoś to zmienia, komunikator pada ;)
  • avatar
   plebann
   3
   "miliardy much nie mogą się mylić" ;)