Internet

Facebook wprowadził możliwość wyszukiwania postów

przeczytasz w 1 min.

Ekipa Marka Zuckerberga zdaje sobie sprawę z tego, że facebookowa wyszukiwarka nie należy do najbardziej precyzyjnych.

Facebook post

Pamiętasz ten świetny wpis na Facebooku? No tak, tylko kto go dodał i kiedy to było…? 

Ekipa Marka Zuckerberga zdaje sobie sprawę z tego, że facebookowa wyszukiwarka nie należy do najbardziej precyzyjnych. Jedną z jej podstawowych wad jest to, że nie da się znaleźć za jej pomocą wpisów. Na szczęście już niedługo – portal oficjalnie bowiem rozpoczął wprowadzanie nowej wersji tego narzędzia.

Do tej pory, aby znaleźć interesujący nas post, byliśmy zmuszeni do przewijania osi czasu (nieraz niezwykle „zaśmieconych”). Teraz wszystko możemy odnaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki Graph. Wystarczy wpisać, na przykład, „Ania wakacje plaża”, a wyświetlone zostaną wszystkie pasujące wpisy.

Nowe narzędzie wyszukiwania będzie działało według dotychczasowych zasad prywatności. Nie zobaczymy zatem wpisów, które nie zostały udostępnione publicznie (albo tobie). 

Na razie wyszukiwarka wykorzystuje bardzo prosty algorytm. To znaczy, że odnalezione posty wybierane są na podstawie zawartych w nich słów. Jeśli któreś z zawartych w zapytaniu słów występują we wpisie – znajdziemy go. Jeśli jednak, na przykład, zdjęcie nie zostało podpisane, to cóż… pozostaje przewijać dalej.

Źródło: Facebook

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Dla mnie może nawet kawę parzyć i tak się tam nie loguję.
  • avatar
   Finear
   4
   przydatne
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Dziwi mnie ta cała fala krótki na fb, co was to obchodzi co sobie gdzie i jak dodaje, ja mam fb i jjestem bardzo zadowolony, jeżeli widzę ze ktoś wstawia jakieś gowno cały czas to przestaje obserwować, fb to jedyne miejsce w których są zdjęcia z klubów do których chodzę, często jak kogoś poznam a nie pamiętam dokładnie imienia albo nazwiska to fb mi pomaga.

    Zaraz pewnie posypie się fala krytyki, ale wisi mi to, dzisiaj takie czasy ze nie masz fb nie istniejesz. No chyba ze ktoś wstydzi się pokazać swojej twarzy publicznie no to sorry ale fb temu nie jest winny.
    Fb jest udany, świadczą o tym miliony kont na całym świecie, gdyby był zły to by dawno nie istniał co nie?
    • avatar
     shamoth
     0
     Wow, szacun i bije głębokie pokłony... po tylu latach w końcu się zorientowali że w tym burdelu brakuje wyszukiwarki... jak to dobrze że wchodzę tam tylko 1 w miesiącu żeby sprawdzić czy nie kroi się jakiś masowy spęd znajomych w knajpie lub samemu taki zainicjować...