Gry

Fallout 76 grą free to play? Bethesda zabiera głos

z dnia 2019-01-24
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Wprawdzie Bethesda nie chwali się wynikami sprzedaży Fallout 76, ale można przypuszczać, że są one bardzo słabe. Wygląda jednak na to, że twórcy nie planują przesiadki na model free to play, a przynajmniej tak na ten moment twierdzą.

Bethesda miała nadzieje na to, że o Fallout 76 będzie mówiło się jeszcze długo po premierze. Scenariusz się ziścił, ale nie do końca w takiej formie, w jakiej producent by sobie życzył. Ostatnie doniesienia to tylko potwierdzenie bardzo chłodnego przyjęcia gry przez graczy.

Pojawiły się bowiem sugestie, iż Fallout 76 stanie się grą free to play. Ich podstawą stały się nie tylko przypuszczenia co do słabej sprzedaży (oparte na krytycznych opiniach wielu graczy, szybkich promocjach czy prezencie w postaci Fallout Classic Collection), ale również działania niektórych sklepów, które zaczęły wycofywać Fallout 76 ze swoich ofert.

Co na to Bethesda? Wprawdzie producent nie wystosował oficjalnego komunikatu, ale zabrał głos za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. W krótkim komentarzu padło jednoznacznie brzmiące stwierdzenie, iż „przedstawiane plotki nie zawierają nawet ziarna prawdy”. Czy faktycznie? Przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Myślicie, że przejście na model free to play pomogłoby Fallout 76 zyskać większą popularność? Twórcy cały czas wydają poprawki i łatają błędy, chociaż z drugiej strony zaliczają też kolejne wpadki, jak chociażby banowanie graczy, którzy odnaleźli pokój deweloperski.

Źródło: dsogaming

marketplace

Komentarze

9
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To nic nie da. Micro płatności zabijają. Niestety przejście na free to play mało co da. Ludzie pobiorą tylko po to by sprawdzić jako to szajs.
 • avatar
  Taj gry już nic nie uratuje to jedyny fakt.
 • avatar
  Na każde pytanie zawarte w nagłówku artykułu - śmiało możemy odpowiadać NIE, nawet bez jego czytania.

  Niżej link do wyjaśnienia. Zaoszczędzicie kupę czasu.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_nag%C5%82%C3%B3wk%C3%B3w_Betteridge%E2%80%99a
  Zaloguj się
 • avatar
  Jedyne co ich moze uratowac to przerobienie tej gry na papierowa planszowke
 • avatar
  Sklepy "zaczęły wycofywać Fallout 76 ze swoich ofert". Ta gra to niedługo będzie prawdziwy biały kruk.
 • avatar
  xxxxx
 • avatar
  Po pograniu sporo czasu w tą grę mogę co nieco o niej napisać:

  F76 to średniak który został wypuszczony w stanie który można oznaczyć jako "NIEDOPUSZCZALNE" i w sumie dobrze się stało. Bethesda zebrała ciężkie baty za tą grę, a potem sami dokładali kolejnych kontrowersji, od Nylonowej torebki, przez ceny w cash shopie, kończąc na Nuka Dark Rum.

  Stary silnik, asstey z F4, tak samo beznadziejnej jakości , moderzy dali lepsze tuż po premierze F4 które były mniej zasobożerne. No i bugi :)

  Skończyło się rumakowanie, teraz ludzie będą patrzeć na każdą ich grę przez pryzmat porażki Fallouta76 co albo spowoduje ich upadek albo wyjdzie im na dobrę.

  W grach Bethesdy od czasu przejęcia Fallouta jako IP wnerwiało mnie że zlikwidowali mapę świata, to jest to za co lubiłem Fki 1 i 2. Duuuuży świat. Bethesdy wersje to jakaś klitka i tyle.

  Średnio jestem zainteresowany Starfieldem, ich ES6 nie jestem zainteresowany wcale.

  Pożyjemy zobaczymy :)
 • avatar
  Jestem gorzej niż rozczarowany, najlepszy dowód to:
  Fallout 4 - 637 godzin
  Fallout 76 - nawet nie wiem gdzie sprawdzić i nie zależy min :(