• benchmark.pl
 • Gry
 • Far Peak - ambitna gra o himalaistach od twórców Serial Cleanera
Gry

Far Peak - ambitna gra o himalaistach od twórców Serial Cleanera

przeczytasz w 1 min.

Odpowiedzialne za grę Serial Cleaner studio iFun4All ogłosili swój nowy, bardzo ambitny projekt. To psychologiczna przygodówka z elementami strategii i survivalu zatytułowana Far Peak. Produkcja ta zapowiada się niezwykle intrygująco.

Po sukcesie Serial Cleanera ekipa iFun4All zabrała się za bardzo ambitny projekt. Far Peak – bo taki nosi tytuł – może być kolejnym świetnym polskim tytułem, który wyróżni się na tle innych produkcji.

Far Peak przeniesie nas do lat 80. ubiegłego stulecia i przedstawi opowieść o grupie światowej sławy himalaistów. Na razie wiadomo niewiele więcej – twórcy zdradzili jedynie, że będzie to psychologiczna przygodówka z elementami strategii i survivalu. Gra wykorzysta też autorską technologię Real World Data (synchronizującą rzeczywistą i wirtualną porę dnia).

Far Peak screen

Dlaczego Far Peak zasługuje na miano ambitnego projektu? Ano przede wszystkim dlatego, że producent kładzie nacisk nie tylko na klimat i charakterystyczną oprawę wizualną (stylistyka jest zbliżona do tej z Serial Cleanera), ale też na angażującą mechanikę rozgrywki oraz autentyczne przedstawienie relacji międzyludzkich i trudów etycznych.

Far Peak zamieć

„Tytuł ten pozwala nam nie tylko na stworzenie dobrej gry przez przedstawienie głębokiej historii, ale i na implementację rozwiniętej mechaniki” – powiedział Michał Mielcarek z iFun4All. –  „Far Peak to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej »drogi życia« graczom na całym świecie”.

Far Peak noc

Na razie nie wiadomo na jakie platformy trafi Far Peak, ale pecety są właściwie pewne, konsole PlayStation 4Xbox One wysoce prawdopodobne, a Nintendo Switch niewykluczone. Póki co musimy zadowolić się (niewiele zdradzającym) zwiastunem – oto on:

Far Peak – zwiastun nowej gry iFun4All

Źródło: iFun4All

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gucio podroznik
  -16
  idealnie, super sprawa. bedzie mozna zasymulowac zdychanie na 8k.
  zaleta takiego rozwiazania jest to, ze nie trzeba bedzie organizowac akcji ratowniczej dla ciezkiego kalibru idiotow za pieniadze z budzetu panstwa