Gry komputerowe

Strategia Field of Glory: Empires już dostępna

przeczytasz w 1 min.

Jeśli lubicie gry z gatunku Grand Strategy, to zaglądajcie na Steama i przyjrzyjcie się temu tytułowi – Field of Glory: Empires.

Dzisiaj na platformie Steam zadebiutowała gra Field of Glory: Empires – strategia studia Ageod, której charakterystyczną cechą jest bardzo duża głębia.

Field of Glory: Empires przenosi nas do czasów starożytnej Europy – obejmuje konkretnie okres od 310 roku przed narodzinami Chrystusa do 190 roku naszej ery. Mapa jest podzielona na przeszło tysiąc regionów, a naszym zadaniem jest przejęcie kontroli nad jak największą liczbą z nich. W tym celu będziemy musieli zadbać o dobrze wyszkoloną armię, zadowolenie wśród mieszkańców, odpowiednie zaplecze kulturowe i ekonomiczne oraz przemyślany rozwój szlaków handlowych. 

Field of Glory: Empires screen 1

Nie ma się jednak co oszukiwać, aby podbijać kolejne regiony, będzie trzeba przede wszystkim walczyć. Potyczki realizowane są w turach, a kluczowa jest nie tyle ilość żołnierzy, co ich odpowiedni rodzaj i dobra taktyka. Dodajmy, że łącznie do wyboru jest ponad 450 jednostek i przeszło tysiąc dowódców. 

Gra Field of Glory: Empires cechuje się trójwymiarową, ale prostą oprawą wizualną. Może więc szczególnie nie nacieszymy oczu, ale plus jest taki, że strategia ta ruszy nawet na starym pececie. Do prawidłowego działania potrzebuje jedynie procesora taktowanego zegarem 2 GHz, 4 GB pamięci operacyjnej i 2 GB wolnego miejsca na dysku oraz karty graficznej z 1 GB pamięci wideo.

Field of Glory: Empires screen 2

W sieci pojawiło się już kilka recenzji, których autorzy wypowiadają się o Field of Glory: Empires głównie pozytywnie. Chwalona jest głębia rozgrywki i doceniany jest poziom złożoności. Krytyka dotyczy zaś głównie za małej innowacyjności i swego rodzaju „toporności”. Średnia ocen (według Metacritic) wynosi 7,6/10.

Co to jest Field of Glory: Empires? Ten trailer to wyjaśnia:

Gra jest dostępna wyłącznie na PC.

Źródło: Slitherine Games, Steam, Metacritic, Wargamer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!