Oprogramowanie

Flash vs HTML 5 - wygrali wszyscy!

przeczytasz w 1 min.

Pamiętacie naszą informację sprzed kilku dni, że na Adobe nie robią większego wrażenia ukłony Apple i Google w kierunku HTML5? Teraz wiemy dlaczego!

Adobe - którego chyba troszkę nie doceniliśmy - było na taką ewentualność znakomicie przygotowane. Wraz z pakietem Adobe Creative Suite 5, który starannie na czynniki pierwsze rozłożył Marcin, firma specjalizująca się w graficznym oprogramowaniu planuje zaimplementować specjalne narzędzie.

Rozwiąże ono wszystkie nasze problemy, będzie bowiem konwerterem Flasha na HTML5. Tym samym wilk pozostał syty, a owca cała - graficy najpewniej wciąż będę używali produktu Adobe, bo jest wygodniejszy i prosty w obsłudze, a następnie dokonywali konwersji. I to za jakiś czas, bo jak wiemy na dzień dzisiejszy HTML5 pozostawia nieco do życzenia.

Konwersja będzie dokonywana w oparciu o standard Canvas. Stworzony w ten sposób HTML5 przetestowano na wszystkich wiodących przeglądarkach. Najlepiej radzi sobie Chrome, reszta przyzwoicie. Oczywiście z wyjątkiem Internet Explorera, który kompletnie nie ma pojęcia co z tym HTML'em zrobić.

Źródło: GeekTechnica, ReadWriteWeb

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  poronywanie flasha od do HTML 5 to przejw niedoinformowania. To, ze sie da zrobic kilka podobnie wygladajacych elemntow wcale nie znaczy, ze jedna technologie mozna zastapic druga i odwrotnie.

  ciekawy jestam co autor (lub osoba, ktora cytuje) ma na mysli piszac ze:"...będzie bowiem konwerterem Flasha na HTML5.";

  jest takie stare powiedzenie:
  "Prawda niekompletna jest bardziej szkodliwa niz klamstwo."


  • avatar
   Konto usunięte
   0
   po pierwsze - literowka w tytule - powinno byc "dlaczego" (pisze z agielskiej klawiatury i nie mam polskich znakow). po drugie zeby rozlozyc photoshopa na czynniki pierwsze potrzebna bylaby 3 tomowa ksiazka. a rozwiazanie adobe bardzo cieszy. gdyby tylko ich programy byly tansze... no i na linuksa bylaby bajka.
   • avatar
    _nick_
    0
    Ale co to jest na wykresie? Wydajność? A jeśli tak to mierzona w czym?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak to IE od początku dziejów świata :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dobra wiadomość dla Ipad-maniaków ;-) zdaje się, że HTML5 IPad łyka bez problemu ;-)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       super tzn, ze to bedzie dzialac jak dzisiejsze,pdf2html,word2pdf i inne konwertery. w zadnym, czy to darmowy czy platny, plik wynikowy nie wyglada jak zrodlowy.
       pytanie tylko czemu nagle html5?
       bo:
       1sze ipad,iphone nie ma flash i apple sie on nie podoba
       2gie bo nikt nie chce uzywac gowna silverlight microsoft
       • avatar
        Kenjiro
        0
        Niby dlaczego porównywanie Flasha do HTML5 to niedoinformowanie? Jest obsługa sieci (interfejs Connection), jest grafika (Canvas - 3D również - niedługo wspierane przez sprzęt!), dźwięku nie sprawdzałem, a sam kod można dość prosto zamienić z Actionscript na Javascript.
        Jeśli są jakieś elementy, których nie da się zrobić w HTML5, proszę wymienić, zamiast bajdurzyć, że 'się nie da'.

        Wg mnie przyszłość leży w HTML5 i bezpośredniej obsłudze kodu w przeglądarce.