• benchmark.pl
 • Mobile
 • Folx - operator komórkowy, z którym wszystkie interesy załatwimy poprzez aplikację mobilną
Mobile

Folx - operator komórkowy, z którym wszystkie interesy załatwimy poprzez aplikację mobilną

przeczytasz w 3 min.

System subskrypcyjny, dostęp do obsługi poprzez czat, biuro klienta w aplikacji na naszym smartfonie i całkiem przyzwoite ceny za usługi. Tak prezentuje się oferta Folx, nowego i wyjątkowego na polskim rynku operatora sieci komórkowej.

W Polsce zadebiutował operator telefonii komórkowej Folx. Nie ma on fizycznych punktów obsługi klienta, nie ma własnej infrastruktury, a bazuje na tym co udostępni sieć Play (i inni). Wszystkie sprawy załatwimy za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon. Podoba wam się ten pomysł? Jeśli nie jesteście pewni, zobaczcie co oferuje Folx.

Folx operator w aplikacji

Pomysły stojące u podstaw koncepcji sieci Folx

Odkąd istniały sieci komórkowe powszechne były próby maksymalnego uniezależnienia się od nakazów operatora, które wynikały w umów abonamentowych. Oczywiście nie każdego klienta takie działania interesowały, bo abonament ma swoje plusy, ale oferty na kartę nie powstałyby gdyby nie było na nie chętnych. Oferty na kartę dawały też szanse pozostania anonimowym w sferze komunikacji. Po ubiegłorocznych zmianach ten stan rzeczy się zmienił, ale nie oznacza to, że zainteresowanie ofertami na kartę znikło.

W ostatnich latach rozwinęło się i ugruntowało swoją pozycję na rynku inne zjawisko. Oferty przedpłacone, które pozwalają wykorzystać technologię strumieniowania dla dostępu do różnych treści (muzyki, filmów, książek). Związany z tym mechanizm subskrypcji zadomowił się także na rynku aplikacji, dostęp do których możemy wykupić na pewien okres.

Popularne są też rozwiązania czerpiące z zalet technologii mobilnych i oprogramowania, które promowane są jako nie wymagające dużego zaangażowania konsumenta, kontaktu z oferentem usług innego niż poprzez aplikację, chyba że usługa wiąże się z taką interakcją, i oferujące dostęp do oczekiwanych korzyści prawie natychmiast. Do tego typu rozwiązań przekonali się niektórzy przedstawiciele branży finansowej, gastronomicznej czy bardzo mocno promowanych usług transportowych.

Folx - operator komórkowy w aplikacji

Folx to operator, który czerpie garściami z opisanych powyżej narzędzi, łącząc te pomysły w formie dostępu do usług telefonii komórkowej na zasadzie subskrypcji, którą „włączasz i wyłączasz, kiedy chcesz”. Taki system ma uniezależnić nas od jakichkolwiek zobowiązań przekraczających nasze oczekiwania.

Folx konferencja

Wszystkie operacje związane z założeniem konta, koniecznymi opłatami (po podłączeniu karty płatniczej) i wyborem numeru, wykonywane są w dedykowanej aplikacji, którą należy pobrać na smartfon. Folx zapewnia, że dostawy „wygenerowanej” w ten sposób karty SIM można spodziewać się nawet w 15 minut (wiadomo, przede wszystkim tam gdzie łatwo będzie kurierowi dostarczyć przesyłkę). Dostarczanie kart może być sposobem na dodatkowy zarobek dla posiadaczy samochodów - Folx przygotował specjalną aplikację, która niczym w Uberze, poinformuje o potencjalnym zleceniu.

Aplikacja dostepna jest do pobrania w Google Play i iTunes.

Co otrzymujemy w Folx, za ile i gdzie?

Decydując się na subskrypcję Folx otrzymujemy „nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, 20 GB internetu i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Jeśli masz kod aktywacyjny, najpierw przez minimum miesiąc korzystasz i testujesz za darmo. Potem subskrypcja kosztuje Cię 29,99 zł miesięcznie.

Chyba, że zaprosisz swoich znajomych. Wtedy możesz nie płacić wcale! Gdy ktoś dołączy do Folx, korzystając z Twojego zaproszenia, oboje dostaniecie darmowy miesiąc subskrypcji. Im więcej osób zaprosisz, tym dłużej nic nie płacisz.” Wszelkie pytania do operatora należy kierować poprzez internetowy czat, który działa w trybie 24/7.

Folx

Do Folx możemy przenieść się z już posiadanym numerem telefonu (operacja powinna być szybka i zakończyć się w kilka dni, ale może potrwać nawet 4 miesiące), a jeśli zdecydujemy się na nowy to będzie się on zaczynał od 45. Resztę numeru określimy w aplikacji Folx, a na razie mamy spore szanse na uzyskanie bardzo atrakcyjnych numerów. Obecnie, choć subskrypcja działa na terenie całego kraju, kartę SIM zamówimy w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na terenie konurbacji śląskiej.

Folx wybór numeru

Czy można taniej niż za 29,99 zł miesięcznie, a może będzie drożej?

Dziś wiele usług wykorzystuje system poleceń. Za zachęcenie nowego użytkownika do skorzystania z danej usługi otrzymujemy profity. Mogą to być konkretne kwoty w postaci kuponów rabatowych, albo punkty lojalnościowe. W Folx polecając nowego klienta możemy liczyć na dodatkowy darmowy miesiąc subskrypcji.

Może być taniej, ale osoby intensywnie korzystające z internetu (na przykład ), także w roamingu, będą musiały troszkę dopłacić. Po przekroczeniu 20 GB transferu, co naprawdę pozwala na sporą swobodę w sieci, za każdy dodatkowy gigabajt zapłacimy 1,99 zł. W przypadku roamingu poza granicami Polski w UE mamy 10 krotnie mniejszy pakiet transferu, ale również istnieje możliwość dopłat, które utrzymają nasze prawa do korzystania z sieci. Podobnie należy opłacić dodatkowo wszelkie usługi klasyfikowane jako premium, co ma miejsce także w innych sieciach mobilnych.

Źródło: Folx, inf. własna

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kapselek1324
  1
  folx.com kod polecający:​68678939 1miesiac za darm​o aktywacja 9,99​ z tym kodem 1mi​esiac darmo. Niema kodów na dłuszszy okres od 10.01 2018 regulamin proszę przeczytać!!
  • avatar
   tomasz85
   1
   Kupon / Kod FOLX 88807491 Darmowe nielimitowane rozmowy i smsy oraz 20GB internetu GRATIS przy rejestracji dla nowych! Serdecznie polecam :) Działa 100% przetestowane!
   • avatar
    RaDoLo
    0
    Myślę, że hype ponad treścią.
    • avatar
     anetka.22
     0
     nowy operator mvno folx daje miesiace nielimitowanych rozmow i smsow za darmo. w tym 20 GB internetu oraz 1,9 GB w roamingu. ponizej podaje kod na 6 mcy. korzystajcie. kto pierwszy ten lepszy. 59218710. wystarczy sciagnac aplikacje FOLX a karta sim przyjedzie do ciebie w 15 minut. nie wierzysz? sprawdz!
     • avatar
      flash44
      -1
      Folx dzierżawi stacje bazowe od Pleja. Szkoda. Cały Plej poza swoją infrastrukturą działa w roamingu krajowym, robiąc throttling gdzie można, żeby mniej płacić właścicielom infrastruktury, z której korzystają użytkownicy Pleja.
      • avatar
       Siderion
       -1
       Czy jest biuro czy nie mnie nie obchodzi. Gorzej, że cenowo słabo - mi bardziej odpowiada oferta a2mobile.
       • avatar
        piotr.potulski
        -1
        MVNO mnie nie interesują. Szczególnie w obecnych czasach gdzie różnice pomiędzy operatorami stały się symboliczne jeśli chodzi o ceny.
        • avatar
         tomasz85
         -1
         Kod FOLX 88807491 Darmowe nielimitowane rozmowy i smsy oraz 20GB internetu GRATIS przy rejestracji dla nowych! Serdecznie polecam :) Działa 100% przetestowane!
         • avatar
          tomasz85
          0
          Polecam FOLX'a!
          Super oferta, dobry zasięg, szybki internet LTE!
          Dla nowych kod 88807491 na darmowe 20GB i wszystko bez limitu :)
          • avatar
           michas008663
           0
           Kod na darmowy miesiąc: 04433836. Nie ma kodów na dłuższy okres. Kod trzeba podać przed rejestracją.